Nu! Warszawa Wola – nowoczesne osiedle projektu Kuryłowicz & Associates

2023-05-09 17:00
Nu_Warszawa_Wola_Skanska
Autor: Skanska Residental Development Poland Osiedle Nu! powstające na warszawskiej Woli to kolejny przykład zrównoważonej środowiskowo inwestycji

Osiedle Nu! to nowa inwestycja mieszkaniowa spod kreski pracowni Kuryłowicz & Associates. Głównym założeniem było stworzenie budynku harmonijnie wpisującego się w prężnie rozwijającą się okolicę Woli, a zarazem nawiązującego do postindustrialnego charakteru ul. Kolejowej. Inwestor – Skanska planuje zakończenie budowy w IV kwartale 2023 r.

Spis treści

 1. Osiedle Nu! według Kuryłowicz & Associates
 2. Inwestycja Nu! w duchu wellbeing
 3. Zrównoważone rozwiązania
 4. Nu! – mieszkanie z certyfikatem

Osiedle Nu! według Kuryłowicz & Associates

Autorem projektu Nu! Warszawa Wola jest uznana pracownia Kuryłowicz & Associates. Pomysł architektoniczny zakładał wykorzystanie licznych inspiracji przedwojennym modernizmem. Długa elewacja, złożona z 13 nieregularnie rozmieszczonych pionów okiennych, ma nadać bryle budynku efekt rozrzeźbienia i pozwolić mu wtopić się w różnorodną i rozdrobnioną zabudowę otoczenia. Na fasadzie zostaną zamontowane panele o drewnopodobnej fakturze, które będą stanowić bezpośrednie odniesienie do kolejowej przeszłości okolicy.

Wnętrza budynku zostaną utrzymane w ciepłych, eleganckich tonacjach kolorystycznych, z wykorzystaniem materiałów przypominających cement oraz drewno. Duże, wstęgowe, rozstawione horyzontalnie okna sprawią, że mieszkania będą dobrze doświetlone.

Inwestycja Nu! w duchu wellbeing

Przestrzeń osiedla NU! Warszawa Wola będzie zorganizowana zgodnie ze skandynawskim porządkiem oraz troską o wellbeing, dlatego w ramach przestrzeni wspólnej powstanie przestronny park z placem zabaw, siłownią zewnętrzną, stołami do gier i tężnią.  W ramach przestrzeni wspólnej inwestor stworzy łąkę kwietną i przestronny park, w którym pojawią się m.in. budki dla ptaków, domki dla owadów i jedna z niewielu ogólnodostępnych tężni na terenie Warszawy. Ławki solarne i stacja Wi-Fi na terenie parku umożliwią użytkownikom łatwy dostęp zarówno do elektryczności, jak i do sieci. Miejsce rekreacji wyposażone zostanie w plac zabaw, zewnętrzną siłownię, a także stoły do gier planszowych.

Nu Warszawa Wola Skanska
Autor: fot. Skanska Residental Development Poland W projekcie zabudowy architekci z pracowni Kuryłowicz & Associates nawiązali m.in. do przedwojennego modernizmu

Zrównoważone rozwiązania

Mieszkania na osiedlu Nu! Warszawa Wola będą wyposażone w bazową wersję systemu typu smart home – Appartme by Skanska. To nowoczesna technologia, która umożliwi właścicielom zrównoważone korzystanie z energii cieplnej i elektrycznej, a tym samym obniżenie kosztów rachunków za prąd i ogrzewanie. W mieszkaniach przewidziano też zastosowanie filtrów antysmogowych, które pozytywnie wpłyną na jakość powietrza wewnątrz budynku. W częściach wspólnych pojawią się czujniki ruchu, uruchamiające energooszczędne oświetlenie LED. Kolejnym ekorozwiązaniem będzie możliwość przystosowania miejsc parkingowych do ładowania samochodów elektrycznych – blisko 10% wszystkich miejsc postojowych będzie miało tę funkcję. Na terenie osiedla pojawią się też stojaki rowerowe, a także stacja naprawy rowerów. Projekt zakłada również wykorzystanie zbiorników retencyjnych na wodę opadową, która będzie później używana do podlewania okolicznej zieleni.

Nu Warszawa Wola Skanska
Autor: Skanska Residental Development Poland W ramach przestrzeni wspólnej osiedla Nu! powstanie przestronny park z placem zabaw, siłownią zewnętrzną i tężnią

Nu! – mieszkanie z certyfikatem

NU! Warszawa Wola będzie certyfikowane w systemie BREEAM. Certyfikat ten z jednej strony jest dla mieszkańców gwarancją tego, że podczas realizacji inwestycji zostało spełnionych wiele wymagających norm jakościowych (m.in. recykling odpadów budowlanych, wykorzystanie do wzniesienia obiektu wyłącznie nietoksycznych materiałów, zasilanie placu budowy energią ze źródeł odnawialnych), a z drugiej – umożliwia przyszłym właścicielom staranie się o tzw. Zieloną Hipotekę, czyli kredyty z najkorzystniejszymi na rynku warunkami i oprocentowaniem.

Inwestycja będzie również ubiegać się o uzyskanie certyfikatu „Obiekt bez barier”, przyznawanego przez Fundację Integracja. Projekt NU! Warszawa Wola zakłada, że zarówno teren otaczający osiedle, jak i ponad 50% mieszkań będą miały rozwiązania ułatwiające funkcjonowanie seniorom, osobom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami czy rodzinom z małymi dziećmi. Przewidziane udogodnienia to m.in.: odpowiedniej szerokości bramki i drzwi do budynków, bezprogowe wejścia na balkon, umieszczone na odpowiedniej wysokości domofony i włączniki świateł, a także duża przestrzeń manewrowa na korytarzach.

Charakterystyka obiektu
 • Lokalizacja: Warszawa, Wola, ul. Kolejowa
 • Rozpoczęcie budowy: IV kwartał 2021 r.
 • Planowane zakończenie budowy: IV kwartał 2023 r.
 • Powierzchnia terenu: 5265 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 1625,98 m²
 • Powierzchnia użytkowa mieszkalna: 6960 m²
 • Kubatura: 51 663 m³
 • Liczba kondygnacji: 6–9 naziemnych (wraz z parterem), 2 kondygnacje podziemne
 • Parking: 146 miejsc
 • Certyfikat: BREEAM very good
 • Projekt: Kuryłowicz & Associates sp. z o.o.
 • Inwestor: Skanska Residential Development Poland
 • Generalny wykonawca: Skanska S.A.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.