7. Dzielnica Olimpijska w Sochaczewie ‒ ukończono pierwszy etap inwestycji
Zakończono realizację pierwszego etapu osiedla 7. Dzielnica Olimpijska w Sochaczewie. W jego ramach powstał ośmiokondygnacyjny budynek z 128 mieszkaniami i 5 lokalami usługowymi. Deweloper ‒ VFM Real Estate ‒ w połowie września uzyskał pozwolenie na jego użytkowanie.
Spis treści
- Lokalizacja osiedla 7. Dzielnica Olimpijska
- Założenia projektowe
- I etap inwestycji 7
- 7. Dzielnica Olimpijska ‒ dwie inwestycje VFM
Lokalizacja osiedla 7. Dzielnica Olimpijska
Osiedle wznoszone jest w sochaczewskiej dzielnicy Czerwonka, w bezpośrednim sąsiedztwie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W okolicy inwestycji znajduje się Park Garbolewskiego, różnorodne usługi, punkty edukacyjne, kulturalne i rekreacyjne.
Zaletą lokalizacji jest bliskość centrum miasta, stacji PKP oraz doskonałe połączenie z siecią dróg krajowych.
Polecany artykuł:
Założenia projektowe
Planowaną zabudowę działki na tzw. Polach Czerwonkowskich stanowić będzie 5 nowoczesnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Na terenie osiedla znajdą się również strefy zieleni oraz plac zabaw.
Wśród licznych udogodnień dla mieszkańców przewidziano stację ładowania pojazdów elektrycznych, nowoczesne światłowody, pompę ciepła, a także ogólnodostępne rowerownie.
I etap inwestycji 7
I Etap inwestycji 7. Dzielnica Olimpijska to pierwszy budynek mieszkalny wielorodzinny w Sochaczewie wybudowany w oparciu tzw. specustawę mieszkaniową.
Budowa I Etapu rozpoczęła się pod koniec maja 2022 roku. obejmowała łącznie 128 lokali mieszkalnych, 59 naziemnych miejsc parkingowych, 100 miejsc w dwukondygnacyjnym garażu oraz 5 lokali z funkcją usługowo-handlową w parterze.
Deweloper uzyskał pozwolenie na jego użytkowanie w połowie września.
7. Dzielnica Olimpijska ‒ dwie inwestycje VFM
7. Dzielnica Olimpijska to część większego projektu łączącego dwie inwestycje VFM realizowane równolegle obok siebie. W ramach inwestycji podzielonej na dwie części: Olimpijska oraz Głowackiego przy Parku Garbolewskiego, trafi na rynek prawie 800 mieszkań.
Realizacja projektu przy ulicy Głowackiego zakłada ponadto rewitalizację dwóch zabytkowych budynków: spichlerza oraz stajni, w których znajdą się lokale handlowo-usługowe obsługujące mieszkańców osiedla.