AFI Home Złota 83 w Warszawie odzyskała dawny blask!

2023-06-20 5:25
AFI Home Złota 83 w Warszawie
Autor: AFI Europe Kamienica usytuowana jest na rogu ulic Złotej oraz Żurawiej. To obiekt zabytkowy wybudowany w latach 1896-1899 z przeznaczeniem na wynajem

Rewitalizacja zabytkowej kamienicy Wolfa Krongolda przy ul. Złotej 83 w Warszawie została zakończona w maju 2023. Do obiektu wprowadzają się już najemcy. Inwestorem inwestycji jest AFI Europe.

AFI Home Złota 83 - zabytkowy charakter inwestycji

Kamienica usytuowana jest na rogu ulic Złotej oraz Żurawiej. To obiekt zabytkowy wybudowany w latach 1896-1899 z przeznaczeniem na wynajem. Pierwszym właścicielem był Wolf Krongold. W ciągu 120 lat kamienica powoli zamieniała się w ruinę. W 2015 r. nieruchomością zainteresowała się AFI  Europe. Obecnie obiekt – jako AFI Home Złota 83 – odzyskał dawny blask. W maju 2023 r. odbyło  się jego uroczyste otwarcie. Do zabytkowej kamienicy wprowadzają się już pierwsi najemcy.

Renowacja budynku przebiegała pod nadzorem konserwatora zabytków. Odrestaurowano m.in. klatkę schodową, piec kaflowy oraz słynną attykę przedstawiającą postacie starca i młodzieńca, które symbolizują stary wiek XIX i nowy wiek XX. Dawny wygląd odzyskała elewacja – przywrócono np. oryginalne balkony.

Polecamy też:

Dawniej na najniższych piętrach kamienicy znajdowały się eleganckie, wysokie i przestronne mieszkania, do których prowadziła bogato zdobiona główna klatka schodowa. Ostatnie kondygnacje zajmowały mniejsze mieszkania. Prowadziły do nich osobne, boczne klatki schodowe. Na parterze były m.in. kawiarnia, apteka, gabinety lekarskie.

Przeznaczenie odrestaurowanego budynku jest podobne jak przed wiekiem. Znajdują się tutaj apartamenty na wynajem, a także lokale handlowe, gastronomiczne, usługowe oraz dwa biura.

AFI Home Złota 83 w Warszawie
Autor: AFI Europe AFI Home Złota 83 jest kolejną prestiżową inwestycją AFI Europe w Polsce. W jej portfolio są m.in. realizacje z mieszkaniami na wynajem w Krakowie: AFI Home Dajwor i AFI Home Bagry

AFI Home Złota 83 i apartamenty do wynajmu długoterminowego

Powierzchnia AFI Home Złota 83 to około 7 800 m². Większość - ok. 6700 tys. m² - zajmują apartamenty do wynajmu  długoterminowego. W sumie jest tutaj 146 mieszkań o powierzchni od 26 do 116 m², od jedno- do 5-pokojowych. Lokale dostępne są w dwóch standardach: VIP oraz COMFORT.

W standardzie COMFORT proponowane są mieszkania jedno- oraz dwupokojowe o metrażu do 45 m². To propozycja dla osób poszukujących wygodnych, a jednocześnie ponadczasowych rozwiązań. Standard VIP stworzony został dla najbardziej wymagających osób. Te apartamenty wyróżniają się m.in. designerskim charakterem wnętrz. Mają po 1-5 pokojów oraz powierzchnię od 33 do prawie 116 m².

Wszystkie mieszkania są elegancko umeblowane oraz wyposażone w klimatyzację. Obiekt ma całodobowy monitoring. Do dyspozycji mieszkańców są lobby, garaż podziemny, postój dla rowerów, windy, siłownia. Przewidziano również udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Jakie firmy brały udział w realizacji inwestycji AFI Home Złota?

Przygotowanie aranżacji powierzchni mieszkaniowej powierzono pracowni Tremend, która w portfolio ma projekty wnętrz m.in. dla hoteli Accor, Marriott, Hilton czy Accor oraz  apartamentów Złota 44 i Cosmopolitan. Za jakość wykończenia odpowiedzialna była firma Tetris z grupy JLL.

O inwestycji
  • Projekt budynku (obiekt zabytkowy): prawdopodobnie Bronisław Brochwicz-Rogoyski
  • Projekt wnętrz: pracownia Tremend
  • Inwestor: AFI Europe
  • Powierzchnia: 7800 m², w tym mieszkalna - ok. 6700 tys. m²
  • Realizacja projektu: 2015-2023

AFI Home Złota 83 jest kolejną prestiżową inwestycją AFI Europe w Polsce. W jej portfolio są m.in. realizacje z mieszkaniami na wynajem w Krakowie: AFI Home Dajwor i AFI Home Bagry.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.