Apartamenty na Wzgórzach w Zawadzie. Inwestycja w duchu slow life

2023-10-24 16:10
Apartamenty na Wzgórzach w Zawadzie
Autor: materiały prasowe

Apartamenty na Wzgórzach w Zawadzie koło Krakowa to projekt osiedla wyróżniający się przyjaznymi środowisku rozwiązaniami. Zastosowanie technologii szkieletowej, prywatny las, widok na góry i okoliczne tereny zielone sprawia, że jest to idealna enklawa do życia w duchu slow life.

Spis treści

  1. Osiedle w stylu slow life
  2. Ekorozwiązania kluczem do niższych rachunków
  3. Kameralna zabudowa i liczne udogodnienia
  4. Debiut na rynku małopolskim

Budowa pierwszego etapu osiedla w podkrakowskiej Zawadzie dobiega końca. Inwestycja J.W. Construction zlokalizowana jest nieopodal Myślenic, w malowniczej okolicy Pogórza Wielickiego. Krajobraz i doskonałe warunki klimatyczne sprawiają, że miejsce to cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób chcących zamieszkać w zielonej, ekologicznej okolicy, zaledwie 18 kilometrów od Krakowa.

Osiedle w stylu slow life

Ideą projektu jest stworzenie wyjątkowego, kameralnego miejsca, które mimo bliskości Krakowa pozwoli mieszkańcom na chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku i zapewni im możliwość obcowania z naturą. Miejscowość Zawada zlokalizowana jest na pograniczu dwóch krain: Pogórza Wielickiego i Beskidu Makowskiego, a znajdujący się w pobliżu zbiornik retencyjny – Jezioro Dobczyckie sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Apartamenty na Wzgórzach w Zawadzie
Autor: materiały prasowe

– Coraz więcej osób szuka wytchnienia i ucieczki od gwaru, korków i szybkiego życia w metropolii. A co lepiej działa niż zielone otoczenie, które pozwala nam zwolnić i cieszyć się pięknem otaczającej natury? Apartamenty na Wzgórzu to wyjątkowa enklawa umiejscowiona na malowniczym,  pagórkowatym terenie. Pod zabudowę przeznaczono mniej niż połowę z 30 hektarów powierzchni, na której znajduje się inwestycja. Oznacza to niskie nasycenie zabudowy i zapewnienie mieszkańcom dostępu do licznych terenów zielonych, w tym prywatnego, blisko 8-hektarowego parku leśnego  – komentuje  Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Ekorozwiązania kluczem do niższych rachunków

Budynki wykonane są w technologii szkieletowej. Zastosowano w nich szereg rozwiązań ekologicznych, które zapewnią mieszkańcom niższe rachunki za ogrzewanie, ciepłą wodę i oświetlenie. W inwestycji zamontowano m.in. pompy ciepła, rekuperację oraz panele fotowoltaiczne.  

Apartamenty na Wzgórzu to zielona i efektywna energetycznie inwestycja budowana z drewnianych prefabrykatów powstających w fabryce J.W. Construction w Tłuszczu. Wykorzystane do budowy materiały nie mają szkodliwego wpływu na zdrowie. Ponadto konstrukcje drewniane pochłaniają dwutlenek węgla i działają jako izolator akustyczny.

- Oszczędność energii przy produkcji prefabrykatów, transporcie i montażu sprawia, że domy i budynki wielorodzinne są znacznie mniejszym obciążeniem dla środowiska naturalnego niż te wybudowane w technologii tradycyjnej. Dodatkowo, lekka drewniana, konstrukcja nie wymaga charakterystycznych dla technologii tradycyjnej mocnych fundamentów i gigantycznych zbrojeń, dzięki czemu stan surowy zamknięty osiąga się w zaledwie kilka tygodni – podkreśla Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.

Kameralna zabudowa i liczne udogodnienia

Pierwszy etap osiedla w Zawadzie to 9 trzypiętrowych budynków, w których znajdą się 162 mieszkania jedno-, dwu- i trzypokojowe o metrażach od 25,13 m2. Na terenie inwestycji zaplanowano miejsca parkingowe zewnętrzne, kort tenisowy, teren rekreacyjny z grilowiskiem  oraz ścieżki spacerowo-biegowe Nie zabraknie też miejsca na lokale handlowo-usługowe, dzięki czemu mieszkańcy docelowo będą mieli dostęp do niezbędnych w codziennym życiu udogodnień w zależności od potrzeb – sklepu osiedlowego czy przedszkola.Przeczytaj także:

–  Apartamenty na Wzgórzu z pewnością przypadną do gustu osobom, które pragną zamieszkać w spokojnej i wyjątkowej lokalizacji, również beneficjentom kredytu 2 proc., a także inwestorom szukającym bezpiecznej przystani dla swojego kapitału – wyjaśnia  Małgorzata Ostrowska, dyrektorka Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction. – Pierwszy etap inwestycji już dobiega końca, a lokale mieszkalne w  trzech z dziewięciu budynków zostaną wykończone pod klucz. Na pozostałym terenie powstaną kolejne mieszkania oraz domy jednorodzinne – dodaje Małgorzata Ostrowska.

Apartamenty na Wzgórzach w Zawadzie
Autor: materiały prasowe

Debiut na rynku małopolskim

J.W. Construction świętuje w tym roku 30-lecie swojej działalności. Deweloper ma w swoim portfolio inwestycje w Warszawie, Aglomeracji Śląskiej, Łodzi, Trójmieście, Poznaniu i Szczecinie. Apartamenty na Wzgórzach to pierwsza inwestycja firmy w Małopolsce.

– Jesteśmy przekonani, że Apartamenty na Wzgórzu wywołają pozytywny odbiór zarówno wśród klientów, jak i lokalnej społeczności na tak ciekawym i zróżnicowanym rynku, jakim jest Małopolska. Cieszymy się, że do portfela naszych efektywnych energetycznie inwestycji, które powstają na bazie najnowszych technologii budowlanych, dołącza kolejny unikalny projekt na tak pięknym terenie. Myślę, że Apartamenty na Wzgórzu będą stanowić jedną z naszych flagowych inwestycji - podsumowuje Małgorzata Ostrowska z J.W. Construction.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.