CORSO – nowy etap „miastotwórczej” inwestycji w Łodzi. Powstanie aż 1500 mieszkań

2024-07-08 12:40

Realizowany w Łodzi projekt Corso odczarowuje poprzemysłową dzielnicę Polesie, nadając jej nowego oblicza. W ciągu najbliższych lat powstanie tam prawie 1500 mieszkań. Za realizację przedsięwzięcia przy ul. Kasprzaka odpowiada deweloper VFM Real Estate.

Spis treści

  1. Lokalizacja
  2. Założenia projektowe
  3. Drugi etap inwestycji
Murator Remontuje: Montaż zestawu podtynkowego
Materiał sponsorowany

Lokalizacja

Corso to miastotwórczy projekt VFM w Łodzi, który powstaje w miejscu dawnego centrum handlowego Art-Dom. O atrakcyjności lokalizacji świadczy bliskość Parku im. Marszałka J. Piłsudskiego, łódzkiej Manufaktury oraz powstającej stacji kolejowej Łódź Polesie. Wizytówką inwestycji będzie „Corso” [z wł. deptak] – reprezentacyjny deptak biegnący wzdłuż całego osiedla, zwieńczony zielonym skwerem miejskim i kawiarnią w kształcie okręgu.

Czytaj także:

CORSO – nowy etap „miastotwórczej” inwestycji w Łodzi
Autor: materiały prasowe VFM Real Estate

Założenia projektowe

Realizacja inwestycji zakłada budowę 13 budynków mieszkalnych o 5–12 kondygnacjach, z funkcją usługową w parterach budynków. W ramach niespełna 1500 mieszkań dostępne będą mieszkania od kawalerek do mieszkań 5-pokojowych, o metrażach 30–100 m². Do każdego lokalu mieszkalnego przynależeć będzie balkon, loggia lub ogródek. Oprócz miejsc w garażach podziemnych i miejsc naziemnych dla mieszkańców, na osiedlu znajdą się także ogólnodostępne naziemne miejsca postojowe. Co więcej, dla miłośników jednośladów deweloper przewidział w każdym budynku rowerownię. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach Corso na osiedlu znajdzie się kilka placów zabaw. Nie zabraknie także nowoczesnych rozwiązań architektonicznych i udogodnień, wpływających na większy komfort życia na osiedlu.

CORSO – nowy etap „miastotwórczej” inwestycji w Łodzi
Autor: materiały prasowe VFM Real Estate

„W ramach I etapu inwestycji Corso powstanie także Showroom znanej firmy specjalizującej się w wykończeniach mieszkań „pod klucz”, z którą mieliśmy już przyjemność współpracować. Pozwoli to Klientom kupującym mieszkanie na terenie osiedla zapoznać się z materiałami wykończeniowymi, porozmawiać o trendach oraz skorzystać z usług profesjonalistów w zakresie wykończenia swojego wymarzonego mieszkania. W pierwszych etapach inwestycji nie zabraknie także małego sklepu spożywczego czy piekarni, miejsc na codzienne, szybkie zakupy. Na końcu ulicy „Corso” zlokalizowany będzie dostępny publicznie, obfitujący w zieleń skwer miejski z budynkiem w kształcie okręgu tzw. „Okrąglak”, gdzie znajdzie się „Café Corso”. Skwer będzie przeciwieństwem betonowych placów miejskich, które często widujemy. Na Corso stawiamy na maksymalizację zieleni.” – zdradza Michał Zaczkowski, członek zarządu ds. inwestycji.

„Multifunkcjonalność osiedli to z perspektywy klienta bardzo ważny aspekt w kontekście wyboru miejsca do życia. Klienci już na etapie poszukiwań mieszkania kierują się nie tylko atrakcyjną lokalizacją. Kluczowa jest cała koncepcja osiedla, która będzie odpowiedzią na codzienne potrzeby mieszkańców. Dlatego też Corso to projekt miastotwórczy, który nie nawiązuje do przemysłowej historii miasta, a w sposób przemyślany tworzy nową jego część, nową historię. Projekt od początku realizowany jest z myślą o przyszłych mieszkańcach. Kreujemy zupełnie nową tkankę miejską, taką w jakiej sami chcielibyśmy żyć.” – dodaje Michał Zaczkowski, członek zarządu ds. inwestycji w VFM Real Estate.

CORSO – nowy etap „miastotwórczej” inwestycji w Łodzi
Autor: materiały prasowe VFM Real Estate

Drugi etap inwestycji

Wychodząc naprzeciw klientom poszukującym swojego miejsca do życia lub mieszkania pod zakup inwestycyjny, deweloper ruszył ze sprzedażą i budową  drugiego etapu Corso. W ramach etapu 2A klienci będą mogli wybrać lokal spośród 121 mieszkań o różnorodnych metrażach. W sprzedaży pozostają również ostatnie mieszkania w ramach pierwszego etapu Inwestycji Corso, którego zakończenie planowane jest na III kwartał 2025 roku. W ramach realizacji pierwszego budynku powstaje 112 mieszkań z czego w sprzedaży pozostało już niespełna 30 mieszkań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.