Hemma Orawska, czyli dom, w którym mieszka się wyjątkowo dobrze!

2023-07-29 5:41

Hemma Orawska, pierwsze osiedle mieszkaniowe w Krakowie realizowane przez spółkę Skanska Residential Development Poland. Niesamowite widoki na panoramę Krakowa i Zamek Królewski na Wawelu, sale spotkań oraz wewnętrzny dziedziniec, który stanowi urokliwe miejsce do relaksu i spędzania wolnego czasu to atuty nowej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie. Inwestycja otrzymała właśnie pozwolenie na użytkowanie (lipiec 2023).

Spis treści

  1. Hemma Orawska - nowoczesna architektura zaprojektowana przez Q3D Concep
  2. Hemma – brama do Ludwinowa, nadała miejscu nową jakość, zachowując historyczny charakter
  3. Hemma to po szwedzku „dom”, w którym mieszka się wyjątkowo dobrze

Hemma Orawska - nowoczesna architektura zaprojektowana przez Q3D Concep

Hemma Orawska to 5-piętrowy budynek zaprojektowany przez pracownię architektoniczną Q3D Concept (dawniej Grupa 3D), który harmonijnie łączy klimat zabytkowych kamienic przy ulicy Orawskiej z nowoczesną architekturą okolicy. Osiedle składa się ze 138 komfortowych mieszkań o powierzchni od 29 do 107 mkw. i wysokości od ok. 2,70 m do 2,90 m. z balkonami lub loggiami.

Mieszkańcy apartamentów na parterze mają możliwość korzystania z prywatnych ogródków, a dla wszystkich lokatorów dostępny jest urokliwy, zielony wewnętrzny dziedziniec. Całość stanowi doskonale zaprojektowaną przestrzeń, dostosowaną do potrzeb nowoczesnego stylu życia.

Hemma Orawska powstała w prestiżowej lokalizacji na Starym Podgórzu, stanowiąc nie tylko doskonałe miejsce do zamieszkania, ale również idealny punkt wyjścia do odkrywania uroków Krakowa. Zaledwie kilka minut spacerem dzieli mieszkańców od Bulwarów Wiślanych, Parku Bednarskiego, czy Plant im. Floriana Nowackiego.

Hemma Orawska osiedle mieszkaniowe w Krakowie
Autor: Skanska Residential Development Poland Przestrzeń wspólna osiedla Hemma Orawska sprzyja spotkaniom i integracji sąsiedzkiej, ale również może służyć celom zawodowym

Hemma Orawska to przykład inwestycji, która przyczynia się do transformacji okolicy. Zaledwie kilka lat temu na tej działce znajdowały się parkingi i warsztaty samochodowe. Dzięki naszemu zaangażowaniu i wizji, okolica przeszła ogromną wizualną zmianę, stając się miejscem nowoczesnego osiedla mieszkaniowego. Budynek właśnie otrzymał pozwolenie na użytkowanie, już przekazujemy klucze pierwszym mieszkańcom.

– komentuje Michał Smogór, Menadżer Projektu Hemma Orawska, Skanska Residential Development Poland

Hemma – brama do Ludwinowa, nadała miejscu nową jakość, zachowując historyczny charakter

To miejsce bardzo długo czekało na rewitalizację, którą po zakończeniu realizacji możemy uznać za udaną.

Realizacja potwierdziła założenia urbanistyczne projektu. Hemma – brama do Ludwinowa, nadała miejscu nową jakość, nie naruszając historycznego charakteru.

Detale elewacji, faktury a także wnętrza, choć przecież współczesne, zachowały ducha starego Podgórza. Hemma Orawska tym samym wpisała się przy tym w nową elegancką zabudowę krakowskiego „salonu” – ulicy Konopnickiej i alei Trzech Wieszczów” – mówi Leszek Morys, architekt z pracowni Grupa 3D.

W Polsce w ostatnim czasie zostało oddanych do użytku kilka inwestycji mieszkaniowych, które przeszły proces rewitalizacji. Równie ciekawą inwestycją co krakowska Hemma, jest łódzka Fuzja - nowoczesne mieszkania loftowe powstały w dawnych zakładach fabrycznych Karola Scheiblera.

Hemma to po szwedzku „dom”, w którym mieszka się wyjątkowo dobrze

Nowi mieszkańcy osiedla Hemma Orawska będą cieszyć się bogatą gamą udogodnień, które zapewniają komfort i wygodę w codziennym użytkowaniu. Apartamenty zostały wyposażone w wysokiej jakości rozwiązania.

Kluczowym jest system inteligentnego domu, który umożliwia zdalne sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem oraz gniazdkami elektrycznymi. Dzięki temu, mieszkańcy mogą dostosować ustawienia do swoich preferencji, oszczędzając energię i gwarantując sobie optymalny komfort w swoim lokum.

Wysokie okna zapewniają obfitą ilość naturalnego światła, tworząc przyjemną atmosferę i optymalne warunki do wypoczynku. W każdym lokalu znajdują się również okienne nawiewniki antysmogowe, które dbają o czyste powietrze wewnątrz pomieszczeń. Ponadto, na terenie inwestycji znajdują się monitorowane stojaki na rowery, zachęcające do aktywnego trybu życia i dbania o zdrowie.

Hemma Orawska osiedle mieszkaniowe w Krakowie
Autor: Skanska Residential Development Poland Hemma – brama do Ludwinowa, nadała miejscu nową jakość, nie naruszając historycznego charakteru

Skanska Residential Development Poland jest zadowolona ze swojego udanego debiutu w Krakowie. Deweloper chwali się nie tylko imponującymi wynikami sprzedaży, ale także docenia entuzjastyczne przyjęcie zielonych rozwiązań przez klientów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.