Ma mieć własną elektrownię słoneczną i salę do masażu. Powstanie nowe osiedle w Warszawie
Osiedle Mokopolis powstanie przy ul. Postępu na warszawskim Służewcu. Deweloper, Yareal, stawia na zrównoważone rozwiązania. Windy będą odzyskiwać energię, beton ma być niskoemisyjny, a wspólnota będzie mieć własną elektrownię słoneczną. Do tego sala fitness i miejsca parkingowe dla gości i kurierów. Ponad 200 mieszkań ma powstać w podwyższonym standardzie.
Spis treści
- Nowe osiedle mieszkaniowe na Służewcu w Warszawie
- Mokopolis. Ponad 200 mieszkań o podwyższonym standardzie
- Niskoemisyjny beton i elektrownia słoneczna
Nowe osiedle mieszkaniowe na Służewcu w Warszawie
Na warszawskim Służewcu przy ul. Postępu, w wyniku procedury specustawy mieszkaniowej, powstaje osiedle Mokopolis. Budynek ma mieć tarasową bryłę o zróżnicowanej liczbie pięter (od 4 do 9). Na wyższych kondygnacjach mają znaleźć się tarasy, na parterze zaś - ogródki. Inwestorem jest deweloper Yereal.
Projekt zakłada uzupełnienie brakującej zabudowy w tej części ul. Postępu i Służewca, tworząc spójny fragment miejskiej tkanki tego obszaru oraz elewacji ulicy. Budynek o mieszkalnym charakterze, z lokalami usługowymi na parterze oraz z otwartym przejściem do terenów zielonych w głębi kwartału, wzbogaci miejski, otwarty charakter inwestycji i całej okolicy. Architektura budynku, z jasną, lekko falującą betonową ramą, nawiązuje do stylistyki sąsiedniego obiektu oraz przemysłowej historii Służewca.
– wyjaśnia Mateusz Świętorzecki, architekt projektu MOKOPOLIS z pracowni WWAA.
Zobacz także: Slow-life nad morzem - zakończyła się budowa Leśnej Sonaty w Sopocie. Każde mieszkanie z balkonem, a za plecami las
W otoczeniu osiedla ma powstać minipark linearny mierzący pół kilometra oraz zielony plac o powierzchni 1700 m².
Zależało nam na uzupełnieniu brakującej w tym miejscu zabudowy, przy jednoczesnym dopasowaniu projektu do ciekawej architektury otoczenia. Nadrzędnym celem było stworzenie projektu otwartego dla wszystkich, który wyróżni się na tle okolicy zdominowanej przez zamknięte, grodzone osiedla. Na tyłach MOKOPOLIS, z dala od gwaru ulicy i ruchu samochodowego, powstanie ogólnodostępny i w pełni urządzony teren zielony, stanowiący fragment mierzącego około 500m pasa atrakcyjnie urządzonej zieleni, który tworzy mini park linearny pomiędzy osiedlami. Zielony plac na tyłach MOKOPOLIS o powierzchni 1700 mkw. zrealizujemy w połowie długości tej ogólnodostępnej przestrzeni. Dzięki połączeniu z naszą zieloną inwestycją będzie łatwiej dostępna dla sąsiadów, ułatwiając tym samym integrację mieszkańców okolicznych osiedli.
– mówi prezes Yareal, Jacek Zengteler.
Mokopolis. Ponad 200 mieszkań o podwyższonym standardzie
Metraż ponad 200 nowych mieszkań w Mokopolis ma być zróżnicowany - od 35 do 120 m². Przewidziano tu również 8 lokali użytkowych oraz dwukondygnacyjny garaż podziemny dla 256 samochodów.
Do użytku mieszkańców zostanie oddana rowerownia oraz sala fitness z pokojem do masażu. Jak zaznacza deweloper, projekt powstawał w oparciu o konsultacje z sąsiadami i dialog społeczny. W konsekwencji do inwestycji dodano 18 miejsc parkingowych dla gości i kurierów wraz z dodatkową klatką schodową.
Niskoemisyjny beton i elektrownia słoneczna
Inwestycja ma być ponadto poddana audytowi pod kątem uzyskania zielonej certyfikacji w międzynarodowym systemie BREEAM. Budynek ma być budowany z niskoemisyjnego betonu, ma mieć własną elektrownię słoneczną dostarczającą bezpłatną energię mieszkańcom oraz w system odzyskiwania energii z energooszczędnych wind. Osiedle zostanie wyposażone w instalacje umożliwiające montaż ładowarek do samochodów elektrycznych.
Źródło: Yareal
Zobacz także: Ruszyła budowa czwartego etapu osiedla Jaśminowy Mokotów w Warszawie