Nowe osiedle domów jednorodzinnych w Krakowie – Zielona Wilga nad łąkami w dolinie dopływu Wisły

2024-11-15 10:19

W krakowskich Opatkowicach w malowniczym sąsiedztwie łąk nad rzeką Wilgą powstaje kameralne osiedle 20 domów w zabudowie szeregowej i bliźniaczej. Pierwsze domy będą gotowe już w grudniu 2024 r., kolejne w połowie i pod koniec 2025 r.

Spis treści

  1. Zielone przedmieście z dobrą infrastrukturą
  2. Uzdrowisko i łąki w sąsiedztwie
  3. Bliźniaki i „trojaczki”
  4. Podobne domy – różne działki
  5. Nowoczesne instalacje

Zielone przedmieście z dobrą infrastrukturą

Bliźniaki i domy w zabudowie szeregowej połączone w zespoły po trzy tworzą zabudowę ślepej przecznicy odchodzącej od bocznej ul. Smoleńskiego przecinającej wschodnią część Opatkowic wzdłuż biegu Wilgi i Olszynki. To zielona część Krakowa z zabudową jednorodzinną z łatwym dostępem do komunikacji miejskiej i głównych dróg oraz obiektów handlowych, oświatowych i służby zdrowia. Niedaleko jest węzeł autostradowy „Kraków Południe”, gdzie popularna „zakopianka” krzyżuje się z autostradą A4. Inwestycję realizuje Firma Budowlana Dulmar znana z wielu podobnych kameralnych realizacji na terenie Krakowa i okolicy.

#MuratorPlus: Orle gniazdo w Beskidach otwarte. Hotel Mercure Szczyrk Resort

Uzdrowisko i łąki w sąsiedztwie

Poprzez Wilgę Opatkowice graniczą ze Swoszowicami, osiedlem i administracyjnym centrum dzielnicy, której patronuje. Ta dawna podkrakowska wieś znana jest ze złóż leczniczych wód siarkowych. Tutaj znajdują się obiekty lecznictwa uzdrowiskowego, a same Swoszowice były kiedyś centrum nieistniejącego Zespołu Uzdrowisk Krakowskich. Dzisiaj jest tutaj zakład przyrodoleczniczy Uzdrowiska Swoszowice. Źródła swoszowickie składem porównywane są ze słynnymi wodami z Pieszczan na Słowacji. Jest tutaj także zadbany Park Zdrojowy. Swoszowice i zielone łąki nad Wilgą położone dosłownie „za płotem” to rekreacyjne zaplecze osiedla Zielona Wilga.

Bliźniaki i „trojaczki”

Kameralne osiedle tworzy bardzo oryginalny zespół zabudowy jednorodzinnej z piętrowymi domami połączonymi ścianami bocznymi w zespoły po dwa i po trzy z wyeksponowanymi od frontu ścianami szczytowymi. Każdy z bliźniaków i „trojaczków” zaprojektowany jest w modnej formie współczesnej stodoły. Bezokapowe dachy, zlicowana z krawędzią dachu szczytowe ściany od ulicy i cofnięte w stosunku do dachu szczyty od ogrodu nadają całemu zespołowi bardzo współczesny i nowoczesny wygląd. Różnobarwne, ale odpowiednio dobrane kolorystycznie elewacje i różnej wielkości okna dodatkowo uatrakcyjniają architekturę budynków.

Podobne domy – różne działki

Piętrowe domy z możliwością dodatkowego zagospodarowania poddasza mają 156 – 158 m2 powierzchni i różnią się rozplanowaniem pomieszczeń. Budynki zależności od miejsca położenia mają różną powierzchnię działek od 108,95 – 314,88 m2.

Nowoczesne instalacje

W domach zamontowane będą indywidualne pompy ciepła sterowane zdalnie za pomocą aplikacji, wentylacja mechaniczna z regulacją wilgotności, klimatyzacja, wodne ogrzewanie podłogowe na wszystkich kondygnacjach. Domy przygotowane również będą pod montaż paneli fotowoltaicznych.

Dom - budować czy kupić gotowy. MUROWANE STARCIE
Piotr Laskowski oraz Radosław Murat zapraszają na "Murowane Starcie". W tym odcinku, prowadzący zetrą się o to czy lepiej wybudować dom od nowa czy kupić gotowy? Co i w jakich sytuacjach odpowie potrzebom inwestorów? Zapraszamy do odsłuchu
Murowane starcie

Przebudowa placu Centralnego w Warszawie

#MuratorPlus: Orle gniazdo w Beskidach otwarte. Hotel Mercure Szczyrk Resort
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.