Osiedle Orawska Vita we Wrocławiu – nowa inwestycja Develii stawia na integrację mieszkańców

2023-04-07 13:42
Osiedle Orawska Vita we Wrocławiu Develia
Autor: mat. prasowe, Develia Osiedle Orawska Vita we Wrocławiu wprowadzi na rynek 205 nowych mieszkań. Właśnie ruszyła przedsprzedaż lokali

Orawska Vita to nowa inwestycja firmy Develia we Wrocławiu. W I etapie osiedla na zielonym Ołtaszynie powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki z 205 mieszkaniami. W ramach inwestycji deweloper zaprojektował rozwiązania podnoszące komfort użytkowania i wspierające sąsiedzką integrację.

Spis treści

  1. Osiedle Orawska Vita – inwestycja w zielonej części Ołtaszyna
  2. Jakie udogodnienia dla mieszkańców osiedla Orawska Vita?
  3. Rozwiązania dla aktywnych i rodzin

Osiedle Orawska Vita – inwestycja w zielonej części Ołtaszyna

Kompleks mieszkaniowy Orawska Vita stworzą kameralne, trzykondygnacyjne budynki położone w otoczeniu zieleni Ołtaszyna. W ramach inwestycji powstanie 205 mieszkań o zróżnicowanych rozkładach i metrażach – od kompaktowych lokali dwupokojowych, liczących 33 m², po apartamenty o powierzchni 96 m². Projekt przygotowała pracownia Dziewoński-Łukaszewicz s.c. Architekci. Rozpoczęcie budowy I etapu osiedla przewidziane jest na II kwartał 2023 r.

– Orawska Vita to nowa jakość na wrocławskiej mapie inwestycji mieszkaniowych. Lokalizacja w zielonej części Ołtaszyna zapewni mieszkańcom spokój i ciszę przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Osiedle zostało zaprojektowane z troską o najdrobniejsze szczegóły, aby dobrze wpisywać się w potrzeby szerokiej grupy nabywców – rodzin z dziećmi, miłośników aktywnego trybu życia czy osób pracujących zdalnie – zapowiada Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia SA.

Inwestycja zakłada również remont ulicy Łubinowej i Orawskiej oraz budowę dodatkowej drogi w postaci trasy pieszo-rowerowej do ulicy Spiskiej i Koszyckiej. W pobliżu inwestycji planowana jest wschodnia obwodnica Wrocławia, która ułatwi dojazd do innych części miasta oraz tras wylotowych (A4, S5 oraz S8).  

Przeczytaj też:

Osiedle Orawska Vita we Wrocławiu Develia
Autor: mat. prasowe, Develia Rozpoczęcie budowy I etapu osiedla Orawska Vita przewidziane jest na II kwartał 2023 r.

Jakie udogodnienia dla mieszkańców osiedla Orawska Vita?

Inwestor, firma Develia, zapowiada wprowadzenie wielu rozwiązań mających wspierać zacieśnianie dobrosąsiedzkich relacji i umożliwić odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku. Ruch kołowy będzie odbywał się poza terenem osiedla. Wewnętrzne dziedzińce i przestrzenie wokół budynków zostaną zadrzewione i zakrzewione. Rozmieszczone na terenie osiedla zielone pergole mają sprzyjać wypoczynkowi i sąsiedzkim spotkaniom. Deweloper ustawi również ławki z możliwością solarnego ładowania telefonów i specjalne półki na książki, zachęcające do lektury na świeżym powietrzu.

Do dyspozycji mieszkańców osiedla zostanie oddana podziemna hala garażowa z 213 szerokimi miejscami postojowymi, 158 komórkami lokatorskimi i 30 boksami rowerowymi. Inwestycja będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowane na dachu panele fotowoltaiczne pozwolą ograniczyć koszty eksploatacji części wspólnych.

Osiedle Orawska Vita we Wrocławiu Develia
Autor: mat. prasowe, Develia Na posiedlu powstaną m.in. dwa nowoczesne place zabaw oraz strefa rekreacyjna

Rozwiązania dla aktywnych i rodzin

Na osiedlu powstaną dwa nowoczesne place zabaw dla dzieci, a dla miłośników aktywnego trybu życia – rowerownia, rozbudowana strefa rekreacyjna oraz zielony szlak pieszo-rowerowy, łączący osiedle z przystankami komunikacji miejskiej. Przed wejściami do wybranych klatek schodowych staną również stacje naprawcze dla rowerów.

Do każdego z zaprojektowanych lokali mieszkalnych zostaną przypisane powierzchnie zewnętrzne –  balkon, loggia lub obszernego ogródek. W części powstaną również ogrody zimowe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.