Osiedle Orawska Vita we Wrocławiu – nowa inwestycja Develii stawia na integrację mieszkańców

2023-04-07 13:42
Osiedle Orawska Vita we Wrocławiu Develia
Autor: mat. prasowe, Develia Osiedle Orawska Vita we Wrocławiu wprowadzi na rynek 205 nowych mieszkań. Właśnie ruszyła przedsprzedaż lokali

Orawska Vita to nowa inwestycja firmy Develia we Wrocławiu. W I etapie osiedla na zielonym Ołtaszynie powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki z 205 mieszkaniami. W ramach inwestycji deweloper zaprojektował rozwiązania podnoszące komfort użytkowania i wspierające sąsiedzką integrację.

Spis treści

  1. Osiedle Orawska Vita – inwestycja w zielonej części Ołtaszyna
  2. Jakie udogodnienia dla mieszkańców osiedla Orawska Vita?
  3. Rozwiązania dla aktywnych i rodzin

Osiedle Orawska Vita – inwestycja w zielonej części Ołtaszyna

Kompleks mieszkaniowy Orawska Vita stworzą kameralne, trzykondygnacyjne budynki położone w otoczeniu zieleni Ołtaszyna. W ramach inwestycji powstanie 205 mieszkań o zróżnicowanych rozkładach i metrażach – od kompaktowych lokali dwupokojowych, liczących 33 m², po apartamenty o powierzchni 96 m². Projekt przygotowała pracownia Dziewoński-Łukaszewicz s.c. Architekci. Rozpoczęcie budowy I etapu osiedla przewidziane jest na II kwartał 2023 r.

– Orawska Vita to nowa jakość na wrocławskiej mapie inwestycji mieszkaniowych. Lokalizacja w zielonej części Ołtaszyna zapewni mieszkańcom spokój i ciszę przy jednoczesnym dostępie do pełnej infrastruktury miasta. Osiedle zostało zaprojektowane z troską o najdrobniejsze szczegóły, aby dobrze wpisywać się w potrzeby szerokiej grupy nabywców – rodzin z dziećmi, miłośników aktywnego trybu życia czy osób pracujących zdalnie – zapowiada Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia SA.

Inwestycja zakłada również remont ulicy Łubinowej i Orawskiej oraz budowę dodatkowej drogi w postaci trasy pieszo-rowerowej do ulicy Spiskiej i Koszyckiej. W pobliżu inwestycji planowana jest wschodnia obwodnica Wrocławia, która ułatwi dojazd do innych części miasta oraz tras wylotowych (A4, S5 oraz S8).  

Przeczytaj też:

Osiedle Orawska Vita we Wrocławiu Develia
Autor: mat. prasowe, Develia Rozpoczęcie budowy I etapu osiedla Orawska Vita przewidziane jest na II kwartał 2023 r.

Jakie udogodnienia dla mieszkańców osiedla Orawska Vita?

Inwestor, firma Develia, zapowiada wprowadzenie wielu rozwiązań mających wspierać zacieśnianie dobrosąsiedzkich relacji i umożliwić odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku. Ruch kołowy będzie odbywał się poza terenem osiedla. Wewnętrzne dziedzińce i przestrzenie wokół budynków zostaną zadrzewione i zakrzewione. Rozmieszczone na terenie osiedla zielone pergole mają sprzyjać wypoczynkowi i sąsiedzkim spotkaniom. Deweloper ustawi również ławki z możliwością solarnego ładowania telefonów i specjalne półki na książki, zachęcające do lektury na świeżym powietrzu.

Do dyspozycji mieszkańców osiedla zostanie oddana podziemna hala garażowa z 213 szerokimi miejscami postojowymi, 158 komórkami lokatorskimi i 30 boksami rowerowymi. Inwestycja będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zamontowane na dachu panele fotowoltaiczne pozwolą ograniczyć koszty eksploatacji części wspólnych.

Osiedle Orawska Vita we Wrocławiu Develia
Autor: mat. prasowe, Develia Na posiedlu powstaną m.in. dwa nowoczesne place zabaw oraz strefa rekreacyjna

Rozwiązania dla aktywnych i rodzin

Na osiedlu powstaną dwa nowoczesne place zabaw dla dzieci, a dla miłośników aktywnego trybu życia – rowerownia, rozbudowana strefa rekreacyjna oraz zielony szlak pieszo-rowerowy, łączący osiedle z przystankami komunikacji miejskiej. Przed wejściami do wybranych klatek schodowych staną również stacje naprawcze dla rowerów.

Do każdego z zaprojektowanych lokali mieszkalnych zostaną przypisane powierzchnie zewnętrzne –  balkon, loggia lub obszernego ogródek. W części powstaną również ogrody zimowe.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE