Rewitalizacja zabytkowej kamienicy we Wrocławiu. Zobacz, jak przywracają przedwojenny dach!

2024-01-22 14:00

Prace przy rewitalizacji 150-letniej kamienicy w centrum Wrocławia weszły w decydujący etap. Ten budynek jest historyczną częścią wrocławskiego kompleksu mieszkalnego Sienkiewicza Résidence. Przywracana jest przedwojenna wielospadowa forma dachu zabytkowej kamienicy.

Spis treści

  1. Powrót przedwojennego dachu – decydujący etap rewitalizacji
  2. Tradycja i nowoczesność
  3. Modne mieszkania w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku
Świętokrzyskie. Trwa zielona rewitalizacja w Rynku oraz przy Alei IX Wieków Kielc

Powrót przedwojennego dachu – decydujący etap rewitalizacji

Sienkiewicza Résidence we Wrocławiu składa się z dwóch części: historycznej Classic i nowobudowanej Modern. Mimo zimowej aury trwają prace przy konstrukcji dachu zabytkowej kamienicy wchodzącej w skład tego kompleksu, którego inwestorem jest Bouygues Immobilier Polska.

– Aktualnie jesteśmy na etapie pokrywania czterospadowej połaci dachowej grafitową blachą. Poziom zaawansowania tych prac to blisko 70%. Nowy dach to kluczowa zmiana w bryle budynku, gdyż przez kilkadziesiąt lat był on płaski.

Maciej Faltus-Franke, dyrektor oddziału Wrocław

Rewitalizacja zabytkowej kamienicy we Wrocławiu. Przywracają przedwojenny dach!
Autor: materiały prasowe Bouygues Immobilier Polska, opracowanie redakcja Sienkiewicza Résidence we Wrocławiu, nowy dach na zabytkowej kamienicy - część Classic

Zabytkowa kamienica powstała pod koniec XIX wieku pod okiem wrocławskiego architekta Felixa Gustava Otto Henry’ego. Przez lata funkcjonował tam zakład opiekuńczy. Po wojnie w budynku działały zakłady wytwórcze sprzętu specjalistycznego, w latach 80. i 90. obiekt był siedzibą Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Centrum Naukowo-Produkcyjnego Automatyki Energetycznej, a od 2002 do 2020 roku – Wyższej Szkoły Filologicznej.

Przeczytaj również:

Tradycja i nowoczesność

Równolegle w części Classic (zabytkowa kamienica) trwają prace wykończeniowe przy tynkach i posadzkach. Montowane są również podwieszane sufity, a na korytarzach pojawiła się elegancka okładzina z płytek.

W części Modern (nowo powstający obiekt) generalny wykonawca prowadzi prace na wielu kondygnacjach jednocześnie – to przede wszystkim tynkowanie, montaż instalacji, a także ocieplanie budynku.

Rewitalizacja zabytkowej kamienicy we Wrocławiu. Przywracają przedwojenny dach!
Autor: materiały prasowe Bouygues Immobilier Polska, opracowanie redakcja Sienkiewicza Résidence we Wrocławiu, prace elewacyjne w nowobudowanej części Modern

– Sienkiewicza Résidence łączy w sobie elementy tradycji i nowoczesności. Część Classic to rewitalizowany przez nas zabytkowy budynek, zaś Modern to nowoczesna bryła, która doskonale koresponduje z otaczającą ją sąsiednią architekturą.

Maciej Faltus-Franke, dyrektor oddziału Wrocław

Modne mieszkania w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku

Budowa Sienkiewicza Résidence zakończy się w II kwartale 2024 roku. Łącznie powstanie tam 114 mieszkań, z czego 38, o metrażach od 28 do 76 m2, w zabytkowej kamienicy. Część z nich to lokale o ponadstandardowej wysokość 4,2 m.

Z najwyższych pięter inwestycji będzie się roztaczał widok na Ogród Botaniczny, a na dachu części Modern zostanie zaaranżowany panoramiczny taras widokowy. W zabytkowej kamienicy znajdzie się część wspólna w formie sali bilardowej połączonej ze strefą do relaksu.

Ułatwieniem dla mieszkańców będzie nowoczesny system umożliwiający otwieranie drzwi, wind czy bramy wjazdowej do garażu przy pomocy aplikacji na smartfonie. Inwestycja zostanie wyposażona w zielony dach, nawiewniki antysmogowe i zbiornik retencyjny.

Rewitalizacja zabytkowej kamienicy we Wrocławiu. Przywracają przedwojenny dach!
Autor: materiały prasowe Bouygues Immobilier Polska, opracowanie redakcja Sienkiewicza Résidence we Wrocławiu
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.