Sienkiewicza Résidence – wrocławska zabytkowa kamienica nie do poznania

2023-07-07 15:51

Przy ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu trwa rewitalizacja 150-letniej kamienicy będącej częścią inwestycji Sienkiewicza Résidence. Przez lata w budynku znajdowała się Wyższa Szkoła Filologiczna, a do końca II kwartału przyszłego roku powstaną tam mieszkania. Obecnie trwają przygotowania do przywrócenia przedwojennej formy dachu.

Spis treści

  1. Sienkiewicza Résidence tuż przed kluczowym etapem rewitalizacji
  2. Inwestycja w stylach Classic i Modern
  3. Nowe mieszkania w centrum Wrocławia

Sienkiewicza Résidence tuż przed kluczowym etapem rewitalizacji

Usunięte okna, tynki oraz instalacja i umacnianie konstrukcji. Tak wygląda przygotowanie zabytkowej, 150-letniej kamienicy w centrum Wrocławia do najważniejszego etapu budowy – przywrócenia przedwojennego dachu.

W budynku niegdyś mieściła się Wyższa Szkoła Filologiczna, a do końca II kwartału przyszłego roku powstaną tam komfortowe mieszkania w ramach obiektu Sienkiewicza Résidence - nowej inwestycji Bouygues Immobilier Polska. Obecnie trwają intensywne prace budowlane, które mają przygotować budynek do zasadniczej zmiany – przywrócenia przedwojennej formy dachu.

Zobacz także:

Do tej pory usunęliśmy z budynku starą instalację, tynki oraz okna i doprowadziliśmy budynek do stanu surowego wewnątrz, zachowując pierwotny układ klatek schodowych. Obecnie skupiamy się na wymianie i umacnianiu stropów, a gdy konstrukcja będzie w pełni stabilna, przejdziemy do rewitalizacji dachu, któremu przywrócimy pierwotną wielospadową formę z oknami lukarnowymi.

Krzysztof Foder, dyrektor regionalny Wrocław–Poznań–Trójmiasto w Bouygues Immobilier Polska

Inwestycja w stylach Classic i Modern

Sienkiewicza Résidence to zabudowa będąca połączeniem dwóch stylów – Classic (zabytkowa kamienica) i Modern (nowo powstający obiekt). Równolegle do modernizacji kamienicy prowadzone są prace przy płycie fundamentowej nowej części budynku.

Prace przy dachu zabytkowego obiektu rozpoczną się w drugiej połowie roku. Kamienica przy ul. Sienkiewicza jest ujęta w ewidencji zabytków, dlatego prace muszą zostać przeprowadzone z uwzględnieniem wszelkich historycznych detali. – Forma zewnętrzna budynku zostanie zachowana. Ocieplimy budynek od wewnątrz, by nie ingerować w bryłę kamienicy – zauważa Krzysztof Foder. Dodaje też, że na balkonach znajdą się szklane balustrady, które nie zaburzą odbioru całości.

Sienkiewicza Résidence
Autor: Mat. prasowe Bouygues Immobilier Polska; Fotografia Architektury Maciej Lulko Sienkiewicza Résidence to inwestycja mieszkaniowa złożona z dwóch części: zabytkowej kamienicy i nowo powstającego obiektu

Nowe mieszkania w centrum Wrocławia

W Sienkiewicza Résidence powstaje 114 mieszkań, z czego 38, o metrażach od 28 do 76 mkw., w zabytkowej kamienicy. Część z lokali będzie miała ponadstandardową wysokość 4,2 m. Mieszkańcy nowej inwestycji Bouygues Immobilier Polska będą mieli widok na Ogród Botaniczny, a na dachu części Modern zostanie zaaranżowany panoramiczny taras widokowy. W zabytkowej kamienicy znajdzie się część wspólna w formie sali bilardowej połączonej ze strefą do relaksu. Ułatwieniem dla mieszkańców będzie nowoczesny system umożliwiający otwieranie drzwi, wind czy bramy wjazdowej do garażu przy pomocy aplikacji na smartfonie. Inwestycja zostanie wyposażona w zielony dach, nawiewniki antysmogowe i zbiornik retencyjny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.