Sokolska 30 Towers - dwie 17-piętrowe wieże z lokalami mieszkalnymi w Katowicach

2023-06-12 20:50
Sokolska 30 Towers - dwie 17-piętrowe wieże z lokalami mieszkalnymi w Katowicach
Autor: Atal Sokolska 30 Towers - nowoczesna inwestycja, łącząca funkcję mieszkalną z biurowo-usługową

Sokolska 30 Towers to kompleks dwóch 17-piętrowych wież z lokalami mieszkalnymi, połączonych 3-kondygnacyjnym łącznikiem pełniącym funkcję usługowo-biurową. Inwestycję wyróżnia nowoczesna architektura i lokalizacja ścisłym centrum Katowic. Została ona zrealizowana przez ogólnopolskiego dewelopera ATAL.

Spis treści

 1. Przestrzeń wokół inwestycji Sokolska 30 Tower 
 2. Rozwiązania architektoniczno-budowlane Sokolska 30 Tower
 3. Specjalistyczne rozwiązania technologiczne na terenie inwestycji

Na terenie o powierzchni 6567 m² powstała nowoczesna inwestycja, łącząca funkcję mieszkalną z biurowo-usługową. Zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy mogą skorzystać z licznych udogodnień, takich jak SPA, siłownia, klub malucha czy zielone atrium na dachu trzeciej kondygnacji budynku łącznika.

Przestrzeń wokół inwestycji Sokolska 30 Tower 

Sokolska 30 Towers znajduje się w ścisłym centrum Katowic, jest to atrakcyjna lokalizacja zarówno z punktu widzenia kultury, rozrywki, jak i biznesu. Położenie inwestycji zapewnia mieszkańcom bardzo dobry dostęp do komunikacji publicznej – w bezpośrednim zasięgu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, przez które przebiegają linie łączące śródmieście z niemal wszystkimi dzielnicami Katowic, jak i z większością miast ościennych. W kilka minut można pieszo dotrzeć do dworca PKP, a podróż do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach zajmuje ok. 30 minut.

Na parterze budynku znajduje się przestronne lobby z recepcją i punktem ochrony oraz dwoma lokalami usługowymi. Na pierwszym i drugim piętrze powstały przestrzenie biurowe. Mieszkańcy i pracownicy firm mogą korzystać z takich udogodnień, jak kolektomat do nadawania i odbierania przesyłek kurierskich, rowerownia i stacja napraw rowerów. Na terenie inwestycji zostały wdrożone rozwiązania smart, m.in. inteligentny system Blue Bolt, który pozwala zamówić windę na wskazane piętro, automatycznie otwiera szlaban wjazdowy i bramy garażowe. W całym budynku udostępniona jest bezpieczna sieć wi-fi, a kierowcy samochodów elektrycznych mogą skorzystać z miejsc do ładowania.

Sokolska 30 Towers oferuje też przestrzeń rekreacyjną z klubem malucha oraz siłownią i sauną, przeznaczonymi dla mieszkańców. W obiekcie znajduje się również 290 miejsc parkingowych, z czego 182 zlokalizowane są w części podziemnej, a 81 w garażu naziemnym. Obok budynku mieści się parking zewnętrzny z 27 stanowiskami. Przestrzeń wokół inwestycji jest całodobowo monitorowana.

Przeczytaj też:

Rozwiązania architektoniczno-budowlane Sokolska 30 Tower

Za projekt budynku odpowiadała Pracownia Architektoniczna Wojciecha Wojciechowskiego, z kolei wykonawcą inwestycji była firma ATAL Construction sp. z o.o. Spośród zastosowanych rozwiązań architektonicznych na szczególną uwagę zasługuje elewacja budynku, wykonana w systemie ETICS. Za sprawą zastosowanej techniki boniowania Sokolska 30 Towers obserwowana z daleka zdecydowanie wyróżnia się na tle znajdujących się w śródmieściu wieżowców. Dopełnieniem efektownej elewacji budynku są loggie z ażurowymi balustradami i oknami porte-fenêtre, dzięki czemu każde z mieszkań zostało odpowiednio doświetlone.

Polecamy również temat:

Specjalistyczne rozwiązania technologiczne na terenie inwestycji

W inwestycji Sokolska 30 Towers funkcjonują specjalistyczne rozwiązania technologiczne, np. kontrola dostępu, wydzielająca część biurową od kondygnacji mieszkalnych, systemy SAP, SSP, DSO czy też ogrzewanie z użyciem klimakonwektorów. Warto również wspomnieć o wdrożonych rozwiązaniach umożliwiających pozyskiwanie energii z OZE i mechanizmach pozwalających na wykorzystanie wody deszczowej.

Sokolska 30 Towers
Autor: Atal Za projekt budynku odpowiadała Pracownia Architektoniczna Wojciecha Wojciechowskiego, z kolei wykonawcą inwestycji była firma ATAL Construction
O inwestycji
 • Lokalizacja: ul. Sokolska 30, Katowice
 • Realizacja: 2018–2022
 • Powierzchnia terenu: 6567 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 2926 m²
 • Powierzchnia użytkowa: 20 065 m²
 • Kubatura: 134 385 m²
 • Liczba kondygnacji: 1 podziemna, 18 naziemnych
 • Parking: 290 miejsc postojowych, z czego 182 w garażu podziemnym, 81 w naziemnym oraz 27 na parkingu zewnętrznym
 • Projekt architektoniczny: Wojciech Wojciechowski – Architekt
 • Inwestor: ATAL S.A.
 • Generalny wykonawca: ATAL Construction sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.