Sokolska 30 Towers - dwie 17-piętrowe wieże z lokalami mieszkalnymi w Katowicach

2023-06-12 20:50
Sokolska 30 Towers - dwie 17-piętrowe wieże z lokalami mieszkalnymi w Katowicach
Autor: Atal Sokolska 30 Towers - nowoczesna inwestycja, łącząca funkcję mieszkalną z biurowo-usługową

Sokolska 30 Towers to kompleks dwóch 17-piętrowych wież z lokalami mieszkalnymi, połączonych 3-kondygnacyjnym łącznikiem pełniącym funkcję usługowo-biurową. Inwestycję wyróżnia nowoczesna architektura i lokalizacja ścisłym centrum Katowic. Została ona zrealizowana przez ogólnopolskiego dewelopera ATAL.

Spis treści

 1. Przestrzeń wokół inwestycji Sokolska 30 Tower 
 2. Rozwiązania architektoniczno-budowlane Sokolska 30 Tower
 3. Specjalistyczne rozwiązania technologiczne na terenie inwestycji

Na terenie o powierzchni 6567 m² powstała nowoczesna inwestycja, łącząca funkcję mieszkalną z biurowo-usługową. Zarówno mieszkańcy, jak i pracownicy mogą skorzystać z licznych udogodnień, takich jak SPA, siłownia, klub malucha czy zielone atrium na dachu trzeciej kondygnacji budynku łącznika.

Przestrzeń wokół inwestycji Sokolska 30 Tower 

Sokolska 30 Towers znajduje się w ścisłym centrum Katowic, jest to atrakcyjna lokalizacja zarówno z punktu widzenia kultury, rozrywki, jak i biznesu. Położenie inwestycji zapewnia mieszkańcom bardzo dobry dostęp do komunikacji publicznej – w bezpośrednim zasięgu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, przez które przebiegają linie łączące śródmieście z niemal wszystkimi dzielnicami Katowic, jak i z większością miast ościennych. W kilka minut można pieszo dotrzeć do dworca PKP, a podróż do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach zajmuje ok. 30 minut.

Na parterze budynku znajduje się przestronne lobby z recepcją i punktem ochrony oraz dwoma lokalami usługowymi. Na pierwszym i drugim piętrze powstały przestrzenie biurowe. Mieszkańcy i pracownicy firm mogą korzystać z takich udogodnień, jak kolektomat do nadawania i odbierania przesyłek kurierskich, rowerownia i stacja napraw rowerów. Na terenie inwestycji zostały wdrożone rozwiązania smart, m.in. inteligentny system Blue Bolt, który pozwala zamówić windę na wskazane piętro, automatycznie otwiera szlaban wjazdowy i bramy garażowe. W całym budynku udostępniona jest bezpieczna sieć wi-fi, a kierowcy samochodów elektrycznych mogą skorzystać z miejsc do ładowania.

Sokolska 30 Towers oferuje też przestrzeń rekreacyjną z klubem malucha oraz siłownią i sauną, przeznaczonymi dla mieszkańców. W obiekcie znajduje się również 290 miejsc parkingowych, z czego 182 zlokalizowane są w części podziemnej, a 81 w garażu naziemnym. Obok budynku mieści się parking zewnętrzny z 27 stanowiskami. Przestrzeń wokół inwestycji jest całodobowo monitorowana.

Przeczytaj też:

Rozwiązania architektoniczno-budowlane Sokolska 30 Tower

Za projekt budynku odpowiadała Pracownia Architektoniczna Wojciecha Wojciechowskiego, z kolei wykonawcą inwestycji była firma ATAL Construction sp. z o.o. Spośród zastosowanych rozwiązań architektonicznych na szczególną uwagę zasługuje elewacja budynku, wykonana w systemie ETICS. Za sprawą zastosowanej techniki boniowania Sokolska 30 Towers obserwowana z daleka zdecydowanie wyróżnia się na tle znajdujących się w śródmieściu wieżowców. Dopełnieniem efektownej elewacji budynku są loggie z ażurowymi balustradami i oknami porte-fenêtre, dzięki czemu każde z mieszkań zostało odpowiednio doświetlone.

Polecamy również temat:

Specjalistyczne rozwiązania technologiczne na terenie inwestycji

W inwestycji Sokolska 30 Towers funkcjonują specjalistyczne rozwiązania technologiczne, np. kontrola dostępu, wydzielająca część biurową od kondygnacji mieszkalnych, systemy SAP, SSP, DSO czy też ogrzewanie z użyciem klimakonwektorów. Warto również wspomnieć o wdrożonych rozwiązaniach umożliwiających pozyskiwanie energii z OZE i mechanizmach pozwalających na wykorzystanie wody deszczowej.

Sokolska 30 Towers
Autor: Atal Za projekt budynku odpowiadała Pracownia Architektoniczna Wojciecha Wojciechowskiego, z kolei wykonawcą inwestycji była firma ATAL Construction
O inwestycji
 • Lokalizacja: ul. Sokolska 30, Katowice
 • Realizacja: 2018–2022
 • Powierzchnia terenu: 6567 m²
 • Powierzchnia zabudowy: 2926 m²
 • Powierzchnia użytkowa: 20 065 m²
 • Kubatura: 134 385 m²
 • Liczba kondygnacji: 1 podziemna, 18 naziemnych
 • Parking: 290 miejsc postojowych, z czego 182 w garażu podziemnym, 81 w naziemnym oraz 27 na parkingu zewnętrznym
 • Projekt architektoniczny: Wojciech Wojciechowski – Architekt
 • Inwestor: ATAL S.A.
 • Generalny wykonawca: ATAL Construction sp. z o.o.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE