Słowackiego 12 – nowa inwestycja PRS na warszawskim Żoliborzu

2024-02-28 15:06
Mieszkania PRS Słowackiego 12
Autor: Mat. prasowe inwestora

Słowackiego 12 to nowa warszawska inwestycja PRS zlokalizowana w centrum warszawskiego Żoliborza. W budynku, w którym wcześniej mieściły się biura, powstało 50 wyposażonych jedno- i dwupokojowych lokali przygotowanych do najmu. Pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku jeszcze w tym kwartale, kiedy to do użytku zostanie oddany pierwszy etap inwestycji.

Spis treści

  1. Słowackiego 12 - nowy PRS na Żoliborzu
  2. Rozwój rynku najmu instytucjonalnego

Słowackiego 12 - nowy PRS na Żoliborzu

Słowackiego 12 to nowy obiekt typu PRS położony w samym sercu Żoliborza, tuż przy stacji metra Plac Wilsona. Właścicielem nieruchomości jest spółka AP Slowackiego, a cały proces przekształcenia obiektu został przeprowadzony we współpracy z Colliers i Colliers Define. Wsparcie realizacji inwestycji obejmowało doradztwo strategiczne, przygotowanie aranżacji lokali i generalne wykonawstwo, a także komercjalizację i zarządzanie nieruchomością.

W ofercie inwestycji Słowackiego 12 znajdzie się 50 jedno- i dwupokojowych lokali gotowych na przyjęcie najemców - wyposażonych w meble oraz sprzęt AGD. Dzięki dużym oknom przyszli mieszkańcy mają zapewniony dostęp do naturalnego światła; niektóre lokale mają także balkony. W budynku zaprojektowano również dwie pralnie i przewidziano możliwość wynajęcia miejsca postojowego na podziemnym parkingu.

Wystrój lokali nawiązuje do historii Żoliborza i okolic. W projektowaniu zarówno mieszkań, jak i przestrzeni wspólnych głównym celem było połączenie funkcjonalności z ciekawym designem. Inspirując się bogatą historią dzielnicy, zespół projektowy Colliers Define zdecydował się zróżnicować aranżację pięter pod względem zastosowanych motywów tematycznych i kolorystycznych.

Wystrój mieszkań pod wynajem w segmencie PRS bywa dosyć monotonny, gdyż króluje w nim powtarzalność i schematyczność. Projektując Słowackiego 12, chcieliśmy stworzyć nie tylko komfortową i wygodną przestrzeń do mieszkania, ale także projekt, który wpisze się w klimat jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Dlatego też aranżacje poszczególnych pięter zainspirowane były różnymi tematami, zaczerpniętymi bezpośrednio z bogatej tożsamości Żoliborza: lokalną historią, architekturą i życiem społeczności. Ponadto, powierzchnia piętra jest w kształcie trójkąta, co powoduje, że praktycznie każdy lokal jest unikatowy.

– Klaudia Manowska, Starsza Architektka w Colliers Define

Pierwsi najemcy mają wprowadzić się do budynku jeszcze w pierwszym kwartale tego roku, kiedy do użytku oddane zostanie pierwszy etap inwestycji. Pozostałe będą sukcesywnie wykańczane i udostępniane najemcom w ciągu kolejnych kilku miesięcy.

Przeczytaj także:

Rozwój rynku najmu instytucjonalnego

Jak wskazują eksperci Colliers, rynek inwestycji PRS w Polsce przeżywa dynamiczny rozwój, co wynika z kilku czynników – urbanizacji, migracji, rosnącej luki podażowej w segmencie mieszkaniowym, a także zmiany w mentalności młodszego pokolenia, które coraz częściej woli wynajmować mieszkanie, niż je kupować.

Najemcy doceniają lokalizację inwestycji PRS, wysoki standard mieszkań, a także profesjonalną obsługę w procesie najmu oraz zarządzania nieruchomością. 

Słowackiego 12 to pierwszy skończony z czterech projektów inwestycyjnych austriackiej grupy Gitone w Polsce. Przekształcenie w PRS-y 1700 m² niewykorzystanej powierzchni w budynku, w którym działają już lokale usługowe, i planowane otwarcie nowych powierzchni biurowych (...) wpisuje się w trend tworzenia projektów wielofunkcyjnych. Poczyniliśmy duże nakłady inwestycyjne na wymianę wszelkich instalacji i modernizację tej części budynku, aby spełnić przepisy regulujące zakwaterowanie zbiorowe. Mam nadzieję, że lokale wpiszą się w atrakcyjną ofertę warszawskich PRS-ów.

– Elżbieta Gawlikowska-Mentrak, CFO Gitone w Polsce

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.