Miasto Moje - nowe osiedle w Warszawie z bazą niemal 1500 mieszkań

2023-06-09 11:59
Miasto Moje nowe osiedle w Warszawie
Autor: Ronson Development Miasto Moje nowe osiedle w Warszawie

Osiedle Moje Miasto to inwestycja obejmująca 8 etapów – niemal 1500 mieszkań w 16 budynkach. Na ukończeniu jest 6 etap . Bliskie sąsiedztwo szybkiej kolei miejskiej (SKM) i dostęp do planowanej linii metra (stacja Bródno) sprawiają, że do centrum Warszawy można dojechać szybko i sprawnie zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem.

Spis treści

 1. Mieszkania dla rodzin z dziećmi
 2. Mieszkania w nowoczesnych blokach
 3. Osiedle energooszczędne

Mieszkania dla rodzin z dziećmi

Miasto Moje to osiedle zaprojektowane jako samowystarczalne, co oznacza, że w najbliższym sąsiedztwie znajduje się szeroka baza infrastrukturalna – handlowa, usługowa i edukacyjna. Ważną grupą klientów są w tej inwestycji rodziny z dziećmi. Z myślą o nich przygotowano przestrzeń wspólną. Biegnący przez osiedle Pasaż Wisła (zakończony wraz z oddaniem do użytku 4. etapu) podzielono na zatoki zabawy (kompleks placów zabaw), relaksu (odpoczynku i integracji sąsiedzkiej), aktywności (siłownia plenerowa) i kultury (osiedlowy amfiteatr).

Mieszkania w nowoczesnych blokach

Obecnie powstają kolejne dwa budynki, w których znajdują się lokale usługowe oraz 219 mieszkań (z komórkami lokatorskimi), m.in. przestronne dwupoziomowe. W zależności od kondygnacji lokale mieszkalne mają wysokość od 260 do 280 cm, a także loggie, tarasy, balkony lub ogródki. Konstrukcja budynków jest mieszana, ścienno-słupowa, z żelbetowymi, monolitycznymi stropami i ścianami nośnymi oraz ocieplonymi ścianami osłonowymi z pustaków ceramicznych. Ściany działowe są natomiast murowane z bloczków gipsowych i silikatowych oraz pustaków ceramicznych. W żelbetowych monolitycznych klatkach schodowych przewidziano również możliwość wykorzystania prefabrykatów (biegów schodowych, spoczników i podestów).

Nowa inwestycja na Warszawskiej Białołęce
Autor: Ronson Development Nowa inwestycja na Warszawskiej Białołęce

Osiedle energooszczędne

Część nadziemna budynku wyposażona zostanie w energooszczędne instalacje ciepłej i zimnej wody, kanalizację sanitarną i deszczową, c.o., a także wentylację mechaniczną mieszkań (obejmującą nawiewniki okienne lub ścienne), pomieszczeń pomocniczych na parterze, klatek schodowych, śmietników; wentylację mechaniczną i oddymiającą garaży, system oddymiania klatek schodowych. Zaprojektowano także instalacje teletechniczne i kontroli dostępu. Ponadto lokale usługowe wyposażone będą m.in. w instalację ciepła technologicznego (gastronomia) oraz wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła i klimatyzację.

W obiekcie wykorzystano nowoczesne źródła światła o podwyższonej sprawności i zmniejszonym zużyciu energii elektrycznej oraz sterowanie oświetleniem za pomocą czujek ruchu, przekaźników zmierzchowych i wyłączników lokalnych.

Informacje o inwestycji
 • Lokalizacja: ul. Marywilska, Warszawa
 • Realizacja: III kw. 2021–II kw. 2023
 • Powierzchnia zabudowy: 3098 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 19 434 m2
 • Kubatura: 83 711 m3
 • Liczba kondygnacji: podziemnych – 1, nadziemnych – 5
 • Parking: podziemny – 185 miejsc, naziemny – 58 miejsc
 • Projekt architektoniczny: T3 Studio
 • Inwestor: RONSON DEVELOPMENT PARTNER 2 sp. z o.o. – Miasto Moje s. k.
 • Generalny wykonawca: HOCHTIEF POLSKA SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.