Miasto Moje - nowe osiedle w Warszawie z bazą niemal 1500 mieszkań

2023-06-09 11:59
Miasto Moje nowe osiedle w Warszawie
Autor: Ronson Development Miasto Moje nowe osiedle w Warszawie

Osiedle Moje Miasto to inwestycja obejmująca 8 etapów – niemal 1500 mieszkań w 16 budynkach. Na ukończeniu jest 6 etap . Bliskie sąsiedztwo szybkiej kolei miejskiej (SKM) i dostęp do planowanej linii metra (stacja Bródno) sprawiają, że do centrum Warszawy można dojechać szybko i sprawnie zarówno komunikacją miejską, jak i samochodem.

Spis treści

 1. Mieszkania dla rodzin z dziećmi
 2. Mieszkania w nowoczesnych blokach
 3. Osiedle energooszczędne

Mieszkania dla rodzin z dziećmi

Miasto Moje to osiedle zaprojektowane jako samowystarczalne, co oznacza, że w najbliższym sąsiedztwie znajduje się szeroka baza infrastrukturalna – handlowa, usługowa i edukacyjna. Ważną grupą klientów są w tej inwestycji rodziny z dziećmi. Z myślą o nich przygotowano przestrzeń wspólną. Biegnący przez osiedle Pasaż Wisła (zakończony wraz z oddaniem do użytku 4. etapu) podzielono na zatoki zabawy (kompleks placów zabaw), relaksu (odpoczynku i integracji sąsiedzkiej), aktywności (siłownia plenerowa) i kultury (osiedlowy amfiteatr).

Mieszkania w nowoczesnych blokach

Obecnie powstają kolejne dwa budynki, w których znajdują się lokale usługowe oraz 219 mieszkań (z komórkami lokatorskimi), m.in. przestronne dwupoziomowe. W zależności od kondygnacji lokale mieszkalne mają wysokość od 260 do 280 cm, a także loggie, tarasy, balkony lub ogródki. Konstrukcja budynków jest mieszana, ścienno-słupowa, z żelbetowymi, monolitycznymi stropami i ścianami nośnymi oraz ocieplonymi ścianami osłonowymi z pustaków ceramicznych. Ściany działowe są natomiast murowane z bloczków gipsowych i silikatowych oraz pustaków ceramicznych. W żelbetowych monolitycznych klatkach schodowych przewidziano również możliwość wykorzystania prefabrykatów (biegów schodowych, spoczników i podestów).

Nowa inwestycja na Warszawskiej Białołęce
Autor: Ronson Development Nowa inwestycja na Warszawskiej Białołęce

Osiedle energooszczędne

Część nadziemna budynku wyposażona zostanie w energooszczędne instalacje ciepłej i zimnej wody, kanalizację sanitarną i deszczową, c.o., a także wentylację mechaniczną mieszkań (obejmującą nawiewniki okienne lub ścienne), pomieszczeń pomocniczych na parterze, klatek schodowych, śmietników; wentylację mechaniczną i oddymiającą garaży, system oddymiania klatek schodowych. Zaprojektowano także instalacje teletechniczne i kontroli dostępu. Ponadto lokale usługowe wyposażone będą m.in. w instalację ciepła technologicznego (gastronomia) oraz wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną z odzyskiem ciepła i klimatyzację.

W obiekcie wykorzystano nowoczesne źródła światła o podwyższonej sprawności i zmniejszonym zużyciu energii elektrycznej oraz sterowanie oświetleniem za pomocą czujek ruchu, przekaźników zmierzchowych i wyłączników lokalnych.

Informacje o inwestycji
 • Lokalizacja: ul. Marywilska, Warszawa
 • Realizacja: III kw. 2021–II kw. 2023
 • Powierzchnia zabudowy: 3098 m2
 • Powierzchnia użytkowa: 19 434 m2
 • Kubatura: 83 711 m3
 • Liczba kondygnacji: podziemnych – 1, nadziemnych – 5
 • Parking: podziemny – 185 miejsc, naziemny – 58 miejsc
 • Projekt architektoniczny: T3 Studio
 • Inwestor: RONSON DEVELOPMENT PARTNER 2 sp. z o.o. – Miasto Moje s. k.
 • Generalny wykonawca: HOCHTIEF POLSKA SA
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE