Niezwykły plac zabaw na warszawskim osiedlu Wrzeciono

2023-05-22 18:25

Niezwykły plac zabaw powstał w miejscu, gdzie wcześniej był tylko wybetonowany plac o powierzchni ponad 1200 m2. Deweloper miał tu budować kolejny budynek mieszkalny. Dzięki wspólnym działaniom mieszkańców i urzędu dzielnicy Białołęka udało się teren przeznaczyć na strefę rekreacji nie tylko dla dzieci.

Niezwykły plac zabaw powstał przy ulicy Frygijskiej na warszawskim osiedlu Wrzeciono. Architekci z pracowni LS-Project inspirowali się twórczością Tima Burtona i jego powieścią Alicja w krainie czarów. Urządzenia na placu zabaw zaprojektowano z drewna i osadzono je na bezpiecznej sportowej nawierzchni, która udaje biało-czarną szachownicę.

Projektanci przewidzieli także strefę dla seniora. Zaprojektowano tu dla nich drewniany taras z ławkami, stołami do gry, urządzeniami do ćwiczeń, biblioteczką plenerową. Całość osłonięta jest od placu zabaw szerokim pasem zieleni oraz trejażami, które porastają bluszczem. 

Na placu zabaw zasadzono ponad 4300 roślin w tym m.in. perukowce, hortensje, migdałowce, tawuły, lilaki, krzewinki, orliki, a cała strefa powstała w miejscu, gdzie miał powstać kolejny 10-piętrowy blok mieszkalny.

Wokół placu zabaw zamontowano latarnie z czujnikiem ruchu.

Inwestor: Urząd dzielnicy Bielany

Projekt: LS-Project

Wykonawca: Baobab Brandys sp. z oo. z Warszawy

Wykonawca drewnianych urządzeń na placu zabaw: Braty i Kompany s.c. z Kościeliska.

Koszt realizacji inwestycji: 1 930 290 zł

Zobacz także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.