Niezwykły plac zabaw na warszawskim osiedlu Wrzeciono

2023-05-22 18:25

Niezwykły plac zabaw powstał w miejscu, gdzie wcześniej był tylko wybetonowany plac o powierzchni ponad 1200 m2. Deweloper miał tu budować kolejny budynek mieszkalny. Dzięki wspólnym działaniom mieszkańców i urzędu dzielnicy Białołęka udało się teren przeznaczyć na strefę rekreacji nie tylko dla dzieci.

Niezwykły plac zabaw powstał przy ulicy Frygijskiej na warszawskim osiedlu Wrzeciono. Architekci z pracowni LS-Project inspirowali się twórczością Tima Burtona i jego powieścią Alicja w krainie czarów. Urządzenia na placu zabaw zaprojektowano z drewna i osadzono je na bezpiecznej sportowej nawierzchni, która udaje biało-czarną szachownicę.

Projektanci przewidzieli także strefę dla seniora. Zaprojektowano tu dla nich drewniany taras z ławkami, stołami do gry, urządzeniami do ćwiczeń, biblioteczką plenerową. Całość osłonięta jest od placu zabaw szerokim pasem zieleni oraz trejażami, które porastają bluszczem. 

Na placu zabaw zasadzono ponad 4300 roślin w tym m.in. perukowce, hortensje, migdałowce, tawuły, lilaki, krzewinki, orliki, a cała strefa powstała w miejscu, gdzie miał powstać kolejny 10-piętrowy blok mieszkalny.

Wokół placu zabaw zamontowano latarnie z czujnikiem ruchu.

Inwestor: Urząd dzielnicy Bielany

Projekt: LS-Project

Wykonawca: Baobab Brandys sp. z oo. z Warszawy

Wykonawca drewnianych urządzeń na placu zabaw: Braty i Kompany s.c. z Kościeliska.

Koszt realizacji inwestycji: 1 930 290 zł

Zobacz także:

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE