Leier Polska

2023-10-31 0:00 Materiał sponsorowany
Leier Polska
Autor: Leier Polska Ceramiczne i betonowe elementy murowe firmy Leier Polska

Leier Polska SA wytwarza głównie ceramiczne i betonowe elementy murowe, systemy kominowe i wentylacyjne, kostkę brukową. Firmowe centra dystrybucji oraz składy materiałów budowlanych w Polsce zaopatrywane są przez cztery zakłady produkcyjne, z których dwa specjalizują się w wytwarzaniu elementów prefabrykowanych.

Historia i działalność firmy Leier Polska SA

W 1965 roku Austriak, Michael Leier rozpoczął działalność gospodarczą w Horitschon (region Burgenland) – otworzył sklep Spar-Markt. W 1970 roku w tej samej miejscowości uruchomiono zakład prefabrykacji betonowej, który stał się kamieniem węgielnym rodzinnego holdingu.

Zmiany polityczne i gospodarcze zachodzące w Europie Wschodniej zachęciły Michaela Leier’a do inwestycji zagranicznych. W 1985 roku w Gönyű k/Győr na Węgrzech powstał pierwszy zakład betoniarski poza granicami Austrii. W 1988 roku rozpoczęto budowę zakładu prefabrykacji betonowej w polskim Malborku.

Od tego czasu Holding rozwijał się poprzez inwestycje w branży samochodowej, materiałów budowlanych i nieruchomości na Węgrzech, w Polsce, Austrii, Chorwacji, Słowacji, Rumunii i na Ukrainie. Znacząco poszerzyła się paleta produktów, zostały zastosowane najnowsze dostępne technologie.

W 2000 roku Leier nabył większościowy pakiet akcji w Tarnowskich Zakładach Ceramiki Budowlanej SA w Woli Rzędzińskiej, przedsiębiorstwie obecnym na rynku od 1951 roku. Leier intensywnie zainwestował w zakład, zmodernizował ciągi technologiczne, zakupił nowoczesne urządzenia, zmienił układ organizacyjny.

W kolejnych latach do polskiej gałęzi Grupy Leier dołączone zostały następne zakłady: w 2010 roku Leier cegielnia w Markowiczach k. Biłgoraja, w 2016 roku cegielnia w Sierakowicach k. Gliwic, a w 2017 roku zakład z branży metalowej w Malborku.

Od 2015 roku polskie spółki Leier’a zostały połączone pod wspólną firmą Leier Polska SA z siedzibą w Woli Rzędzińskiej k. Tarnowa. Wszystkie zakłady poddano głębokiej modernizacji i restrukturyzacji zarówno w sferze technologii, jak i organizacji.

Właścicielem 100% akcji Leier Polska SA jest Leier Holding GmbH z siedzibą w Horitschon w Austrii.

Aktualnie rodzinny Holding Leier jest aktywny na terenie Austrii, Węgier, Polski, Słowacji, Rumunii i Chorwacji i Ukrainy. Prowadzi działalność w ponad 40 lokalizacjach, gdzie funkcjonują cegielnie, zakłady prefabrykacji betonowej, wytwórnie ekranów akustycznych, salony samochodowe, zakłady mechaniczne, wytwórnie ziemi dla ogrodnictwa, hotele oraz świadczone są usługi w zakresie zarządzania i wynajmu nieruchomości.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.