Leier Polska

2023-10-31 0:00 Materiał sponsorowany
Leier Polska
Autor: Leier Polska Ceramiczne i betonowe elementy murowe firmy Leier Polska

Leier Polska SA wytwarza głównie ceramiczne i betonowe elementy murowe, systemy kominowe i wentylacyjne, kostkę brukową. Firmowe centra dystrybucji oraz składy materiałów budowlanych w Polsce zaopatrywane są przez cztery zakłady produkcyjne, z których dwa specjalizują się w wytwarzaniu elementów prefabrykowanych.

Historia i działalność firmy Leier Polska SA

W 1965 roku Austriak, Michael Leier rozpoczął działalność gospodarczą w Horitschon (region Burgenland) – otworzył sklep Spar-Markt. W 1970 roku w tej samej miejscowości uruchomiono zakład prefabrykacji betonowej, który stał się kamieniem węgielnym rodzinnego holdingu.

Zmiany polityczne i gospodarcze zachodzące w Europie Wschodniej zachęciły Michaela Leier’a do inwestycji zagranicznych. W 1985 roku w Gönyű k/Győr na Węgrzech powstał pierwszy zakład betoniarski poza granicami Austrii. W 1988 roku rozpoczęto budowę zakładu prefabrykacji betonowej w polskim Malborku.

Od tego czasu Holding rozwijał się poprzez inwestycje w branży samochodowej, materiałów budowlanych i nieruchomości na Węgrzech, w Polsce, Austrii, Chorwacji, Słowacji, Rumunii i na Ukrainie. Znacząco poszerzyła się paleta produktów, zostały zastosowane najnowsze dostępne technologie.

W 2000 roku Leier nabył większościowy pakiet akcji w Tarnowskich Zakładach Ceramiki Budowlanej SA w Woli Rzędzińskiej, przedsiębiorstwie obecnym na rynku od 1951 roku. Leier intensywnie zainwestował w zakład, zmodernizował ciągi technologiczne, zakupił nowoczesne urządzenia, zmienił układ organizacyjny.

W kolejnych latach do polskiej gałęzi Grupy Leier dołączone zostały następne zakłady: w 2010 roku Leier cegielnia w Markowiczach k. Biłgoraja, w 2016 roku cegielnia w Sierakowicach k. Gliwic, a w 2017 roku zakład z branży metalowej w Malborku.

Od 2015 roku polskie spółki Leier’a zostały połączone pod wspólną firmą Leier Polska SA z siedzibą w Woli Rzędzińskiej k. Tarnowa. Wszystkie zakłady poddano głębokiej modernizacji i restrukturyzacji zarówno w sferze technologii, jak i organizacji.

Właścicielem 100% akcji Leier Polska SA jest Leier Holding GmbH z siedzibą w Horitschon w Austrii.

Aktualnie rodzinny Holding Leier jest aktywny na terenie Austrii, Węgier, Polski, Słowacji, Rumunii i Chorwacji i Ukrainy. Prowadzi działalność w ponad 40 lokalizacjach, gdzie funkcjonują cegielnie, zakłady prefabrykacji betonowej, wytwórnie ekranów akustycznych, salony samochodowe, zakłady mechaniczne, wytwórnie ziemi dla ogrodnictwa, hotele oraz świadczone są usługi w zakresie zarządzania i wynajmu nieruchomości.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE