Lekkie sposoby na finał budowy! Elektronarzędzia akumulatorowe Tryton z linii 20V

2023-10-30 0:00 Materiał sponsorowany
Lekkie sposoby na finał budowy! Elektronarzędzia akumulatorowe z linii 20V
Autor: PROFIX Systemowe elektronarzędzia akumulatorowe marki TRYTON z linii 20V

Niektórzy uważają, że stan surowy zamknięty to dopiero początek prawdziwych zmagań z pracami na budowie. Linia 20V to systemowe elektronarzędzia akumulatorowe o bardzo szerokim zakresie zastosowań. Można nimi z powodzeniem wykonywać prace budowlane, w tym także montaż stolarki budowlanej.

System akumulatorowy 20V dla montażystów stolarki budowlanej – nowy standard na rynku

Tworzą go coraz częściej kompaktowe poręczne urządzenia pracujące w oparciu o 20-woltowe, litowo-jonowe akumulatory o pojemności 1,5; 2 i 4 Ah. Do ich ładowania często służą dwa modele ładowarek: standardowy i szybki.

Wśród elektronarzędzi TRYTON SYSTEM z linii 20V znajdują się urządzenia przeznaczone do prac budowlanych, które z powodzeniem mogą wykorzystywać montażyści stolarki budowlanej i specjaliści od prac wykończeniowych. Chodzi o wyrzynarkę, piłę szablastą, pilarkę tarczową, które wraz z poręczną młotowiertarką i wiertarko-wkrętarką tworzą prawdziwy elektro-dream-team dla każdej ekipy remontowej, montażowej i wykończeniowej.

Finałowe wycięcia

Akumulatorową wyrzynarką łatwo przetniemy elementy drewniane o grubości do 65 mm, zaś stalowe – do 6 mm. Wyrzynarka ma więc bardzo szeroki zakres zastosowań, nadaje się do cięcia takich materiałów jak deski, panele, płyty wiórowe, listwy, opaski oraz niewielkie elementy metalowe. Sprzęt doskonale sprawdzi się też przy cięciu blach, PVC, pleksi itp.

Można nią precyzyjnie wycinać różnego rodzaju kształty - owalne czy wielokątne - w drewnie i tworzywach sztucznych.

Podczas montażu stolarki budowlanej wyrzynarka może posłużyć do dokładnego docinania listew i opasek wykonanych zarówno z drewna, jak i materiałów drewnopochodnych lub tworzyw sztucznych.

Lekkie sposoby na finał budowy! Elektronarzędzia akumulatorowe z linii 20V
Autor: PROFIX Wyrzynarka akumulatorowa TRYTON SYSTEM 20V

Szable w dłoń i na budowę – akumulatorowa piła szablasta

Można wykonać nią wiele zróżnicowanych operacji – od cięcia drewna litego, płyt drewnopodobnych do materiałów elementów metalowych, takich jak: blachy, profile, rury itp.

Pilarka szablasta sprawdzi się więc doskonale podczas wymiany stolarki budowlanej. Przetniemy nią sprawnie stare ościeżnice okienne czy drzwiowe wykonane z drewna lub stali, co – jak wiadomo – pozwala na ich szybki demontaż. Korzystając z niej możemy skorygować też wymiary otworów okiennych czy drzwiowych i optymalnie dopasować je do nowej stolarki.

W dobrych pilarkach pole pracy oświetla dioda LED trafiająca precyzyjnie w miejsce obróbki. Jeśli dodać jeszcze ergonomiczny uchwyt główny o kształcie litery D pokryty antypoślizgową, miękką okładziną, to dostajemy do rąk narzędzie niezbędne na każdej budowie.

PROFIX
Autor: PROFIX Pilarka szablasta akumulatorowa TRYTON SYSTEM 20V

Praca na okrągło – piła tarczowa akumulatorowa

Piłę tarczową zwykle napędza komutatorowy silnik prądu stałego, który w lepszych urządzeniach generuje nawet 4000 obrotów na minutę i więcej.

W pilarce akumulatorowej stosuje się przeważnie tarcze o średnicy 150 mm – większe się nie zmieszczą. Umożliwiają one cięcie materiałów drewnianych – drewna litego, czy różnego rodzaju płyt wiórowych lub pilśniowych – o maksymalnej grubości 48 mm.

W pracach prowadzonych podczas montażu stolarki okiennej pilarka tarczowa znajdzie swoje zastosowanie podczas wycinania w deskach dachowych otworów okiennych.

Można jej też użyć do skracania drzwi, które pozwoli dokładnie je dopasować do wysokości ościeżnicy, a także do wymiarowania progów, docinania listew, opasek drewnianych itp.

Bezpieczna bezprzewodowa pilarka tarczowa zwykle jest wyposażona w dwie, metalowe osłony tarczy: górną stałą i dolną ruchomą.

Do prowadzenia i trzymania urządzenia służą ergonomiczne rękojeści pokryte miękką okładziną antypoślizgową, a włącznik zabezpiecza się blokadą przed przypadkowym uruchomieniem.

PROFIX
Autor: PROFIX Piła cyrkulacyjna akumulatorowa TRYTON SYSTEM 20V

Mocne uderzenie

Na budowie bardzo przyda się akumulatorowa młotowiertarka z możliwością trzech trybów pracy: wiercenie udarowe i bezudarowe oraz podkuwanie.

Młotowiertarką akumulatorową o odpowiedniej mocy bez problemu wykonamy otwory montażowe o średnicach nawet 8-12 mm, które najczęściej są potrzebne przy mocowaniu stolarki budowlanej. Tym elektronarzędziem można pracować zarówno w twardym betonie, jak i miękkim betonie komórkowym, abrazyjnej cegle czy porothermie.

Co ważne, funkcja wiercenia bezudarowego umożliwia wywiercenie otworów w ościeżnicach drewnianych lub metalowych. Z kolei tryb podkuwania wykorzystamy podczas demontażu starej i zużytej stolarki budowlanej.

Lekkie sposoby na finał budowy! Elektronarzędzia akumulatorowe z linii 20V
Autor: PROFIX Młotowiertarka udarowa akumulatorowa TRYTON SYSTEM 20V
Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.