Przestronny parking z posadzkami Deckshield w innowacyjnym Miasteczku Nova Sfera

2023-10-30 0:00 Materiał sponsorowany
Przestronny parking z posadzkami Deckshield w innowacyjnym Miasteczku Nova Sfera
Autor: Archiwum Tremco CPG Poland Miasteczko Nova Sfera, posadzki Deckshield

W przestronnych parkingach podziemnych I i II etapu osiedla Miasteczko Nova Sfera, na powierzchni ok. 16 000 m2, wykonano posadzki Deckshield marki Flowcrete, jednego z wiodących ekspertów od posadzek żywicznych. To innowacyjne osiedle o niskiej zabudowie, którego deweloperem jest Victoria Dom, znajduje się na pograniczu dzielnic Białołęka i Targówek, przy ul. Marywilskiej w Warszawie.

Nowoczesne Miasteczko Nova Sfera zostało zaprojektowane przez biuro architektoniczne Forma Pracownia Projektowa T. Janicki, a jego generalnym wykonawcą jest Unibep. Lokalizacja osiedla – na granicy warszawskich dzielnic Białołęki i Targówka – umożliwia szybki dojazd do nowych stacji metra na Bródnie oraz do centrum miasta. W pobliżu znajdują się centra handlowe oraz tereny zieleni i rekreacyjne.

W pierwszym etapie inwestycji powstało sześć czterokondygnacyjnych budynków. Obejmują one 200 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach, w opcjach 2-, 3- i 4-pokojowych, o metrażach od 34 do 84 m2, w tym lokale z ogródkami lub nowoczesnymi loggiami.

Drugi etap osiedla składa się kolejnych sześciu czterokondygnacyjnych budynków, oferujących łącznie 212 mieszkań.

Przestronny parking z posadzkami Deckshield w innowacyjnym Miasteczku Nova Sfera
Autor: Archiwum Tremco CPG Poland Miasteczko Nova Sfera, posadzki Deckshield

16 000 m2 posadzek żywicznych Deckshield

Parkingi podziemne w osiedlu Miasteczko Nova Sfera znajdują się na poziomie –1. Są tam miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Na łącznej powierzchni ok. 16 000 m2 wykonano poliuretanowo-kwarcowe posadzki żywiczne Deckshield ID marki Flowcrete.

Na drogach komunikacyjnych zastosowano powłoki w kolorze szarym, miejsca postojowe są jasnoszare, a kontrastowe oznaczenia poziome namalowano na biało. System posadzki parkingowej Deckshield ma błyszczącą, odbijającą światło powierzchnię, a dobór jasnych odcieni dodatkowo rozświetla i optycznie powiększa hale garażowe, dzięki czemu są one odbierane przez użytkowników jako miejsca przestronne i przyjazne.

„Mieszkania dostępne w Miasteczku Nova Sfera są dobrze zaprojektowane, ustawne i wygodne. W procesie tworzenia naszych osiedli zawsze skupiamy się na uzyskaniu jak największej funkcjonalności, m.in. staramy się zapewnić maksymalne oświetlenie lokali naturalnym światłem słonecznym. Dbamy również o komfort użytkowania przestrzeni wspólnych. Parkingi w tej inwestycji także zostały starannie zaprojektowane i wykonane, przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i technologii budowlanych, takich, jak posadzki żywiczne Deckshield, które zwiększają ich funkcjonalność i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.”

– powiedziała Ewa Rathe-Głowacka, Dyrektor Marketingu w Victoria Dom S.A.

Odporne na ciężkie warunki

Posadzki Deckshield są trwałe, łatwe do utrzymania w czystości i na długo zapewniają atrakcyjny wygląd parkingu. Poza walorami estetycznymi, dają wiele korzyści funkcjonalnych. Są elastyczne i wodoszczelne, wytrzymałe mechanicznie na intensywny ruch pojazdów. Ponadto powłoki te wykazują odporność chemiczną na paliwa i inne samochodowe płyny eksploatacyjne oraz pozostałości chlorków zawartych w solach odladzających, Skutecznie zabezpieczają zatem betonowe podłoże przed niszczącym działaniem tych substancji.

Systemy posadzkowe z grupy Deckshield, wykonywane na bazie żywic poliuretanowych, mają wysoką zdolność mostkowania rys w betonowym podłożu oraz dobre właściwości w zakresie tłumienia dźwięków, m.in. redukują pisk opon. Zawarty w nich piasek kwarcowy nadaje ich powierzchni właściwości przeciwpoślizgowe.

Przestronny parking z posadzkami Deckshield w innowacyjnym Miasteczku Nova Sfera
Autor: Archiwum Tremco CPG Poland Miasteczko Nova Sfera, posadzki Deckshield

Posadzki parkingowe Deckshield ID na parkingach w osiedlu Miasteczko Nova Sfera wykonał Autoryzowany Wykonawca Flowcrete – firma Żebrowscy Sp. z o.o. Posadzki przemysłowe. Producentem posadzek żywicznych Flowcrete jest firma Tremco CPG Poland.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE