Przestronny parking z posadzkami Deckshield w innowacyjnym Miasteczku Nova Sfera

2023-10-30 0:00 Materiał sponsorowany
Przestronny parking z posadzkami Deckshield w innowacyjnym Miasteczku Nova Sfera
Autor: Archiwum Tremco CPG Poland Miasteczko Nova Sfera, posadzki Deckshield

W przestronnych parkingach podziemnych I i II etapu osiedla Miasteczko Nova Sfera, na powierzchni ok. 16 000 m2, wykonano posadzki Deckshield marki Flowcrete, jednego z wiodących ekspertów od posadzek żywicznych. To innowacyjne osiedle o niskiej zabudowie, którego deweloperem jest Victoria Dom, znajduje się na pograniczu dzielnic Białołęka i Targówek, przy ul. Marywilskiej w Warszawie.

Nowoczesne Miasteczko Nova Sfera zostało zaprojektowane przez biuro architektoniczne Forma Pracownia Projektowa T. Janicki, a jego generalnym wykonawcą jest Unibep. Lokalizacja osiedla – na granicy warszawskich dzielnic Białołęki i Targówka – umożliwia szybki dojazd do nowych stacji metra na Bródnie oraz do centrum miasta. W pobliżu znajdują się centra handlowe oraz tereny zieleni i rekreacyjne.

W pierwszym etapie inwestycji powstało sześć czterokondygnacyjnych budynków. Obejmują one 200 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach, w opcjach 2-, 3- i 4-pokojowych, o metrażach od 34 do 84 m2, w tym lokale z ogródkami lub nowoczesnymi loggiami.

Drugi etap osiedla składa się kolejnych sześciu czterokondygnacyjnych budynków, oferujących łącznie 212 mieszkań.

Przestronny parking z posadzkami Deckshield w innowacyjnym Miasteczku Nova Sfera
Autor: Archiwum Tremco CPG Poland Miasteczko Nova Sfera, posadzki Deckshield

16 000 m2 posadzek żywicznych Deckshield

Parkingi podziemne w osiedlu Miasteczko Nova Sfera znajdują się na poziomie –1. Są tam miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie. Na łącznej powierzchni ok. 16 000 m2 wykonano poliuretanowo-kwarcowe posadzki żywiczne Deckshield ID marki Flowcrete.

Na drogach komunikacyjnych zastosowano powłoki w kolorze szarym, miejsca postojowe są jasnoszare, a kontrastowe oznaczenia poziome namalowano na biało. System posadzki parkingowej Deckshield ma błyszczącą, odbijającą światło powierzchnię, a dobór jasnych odcieni dodatkowo rozświetla i optycznie powiększa hale garażowe, dzięki czemu są one odbierane przez użytkowników jako miejsca przestronne i przyjazne.

„Mieszkania dostępne w Miasteczku Nova Sfera są dobrze zaprojektowane, ustawne i wygodne. W procesie tworzenia naszych osiedli zawsze skupiamy się na uzyskaniu jak największej funkcjonalności, m.in. staramy się zapewnić maksymalne oświetlenie lokali naturalnym światłem słonecznym. Dbamy również o komfort użytkowania przestrzeni wspólnych. Parkingi w tej inwestycji także zostały starannie zaprojektowane i wykonane, przy zastosowaniu wysokiej jakości materiałów i technologii budowlanych, takich, jak posadzki żywiczne Deckshield, które zwiększają ich funkcjonalność i bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.”

– powiedziała Ewa Rathe-Głowacka, Dyrektor Marketingu w Victoria Dom S.A.

Odporne na ciężkie warunki

Posadzki Deckshield są trwałe, łatwe do utrzymania w czystości i na długo zapewniają atrakcyjny wygląd parkingu. Poza walorami estetycznymi, dają wiele korzyści funkcjonalnych. Są elastyczne i wodoszczelne, wytrzymałe mechanicznie na intensywny ruch pojazdów. Ponadto powłoki te wykazują odporność chemiczną na paliwa i inne samochodowe płyny eksploatacyjne oraz pozostałości chlorków zawartych w solach odladzających, Skutecznie zabezpieczają zatem betonowe podłoże przed niszczącym działaniem tych substancji.

Systemy posadzkowe z grupy Deckshield, wykonywane na bazie żywic poliuretanowych, mają wysoką zdolność mostkowania rys w betonowym podłożu oraz dobre właściwości w zakresie tłumienia dźwięków, m.in. redukują pisk opon. Zawarty w nich piasek kwarcowy nadaje ich powierzchni właściwości przeciwpoślizgowe.

Przestronny parking z posadzkami Deckshield w innowacyjnym Miasteczku Nova Sfera
Autor: Archiwum Tremco CPG Poland Miasteczko Nova Sfera, posadzki Deckshield

Posadzki parkingowe Deckshield ID na parkingach w osiedlu Miasteczko Nova Sfera wykonał Autoryzowany Wykonawca Flowcrete – firma Żebrowscy Sp. z o.o. Posadzki przemysłowe. Producentem posadzek żywicznych Flowcrete jest firma Tremco CPG Poland.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.