Unikatowe i trwałe fasady z płyt Trespa® Meteon®

2023-10-30 0:00 Materiał sponsorowany
Unikatowe i trwałe fasady z płyt Trespa® Meteon®
Autor: TRESPA Płyty elewacyjne Trespa® Meteon®

Istniejąca od 60 lat firma Trespa oferuje unikatowe materiały, wśród nich wyróżniają się płyty elewacyjne HPL z kolekcji Trespa® Meteon®. Dostępne w wielu wariantach pozwalają w ekscytujący sposób wykorzystać otoczenie obiektu, cienie, światło oraz barwy do tworzenia niepowtarzalnych fasad.

Charakterystyka płyt elewacyjnych Trespa® Meteon® 

Trespa® Meteon® to wytwarzane pod wysokim ciśnieniem dekoracyjne płyty laminowane (HPL) o zintegrowanej powierzchni, produkowanej w wykorzystaniem autorskiej technologii Trespa: utwardzania wiązką elektronów (EBC). Mieszanina nawet do 70% włókien naturalnych oraz żywic termoutwardzalnych w wytwarzanym pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze produkcie pozwala na uzyskanie płyt o dużej gęstości i dobrym stosunku masy do wytrzymałości.

Płyta Trespa® Meteon® została zaprojektowana do wykonywania elementów architektonicznych, takich jak okładziny elewacyjne, wentylowanych systemów fasad wypełnienia balkonowe, osłony przeciwsłoneczne, podbitki i innych wymagających zastosowań.

Dzięki szerokiej palecie oferowanych opcji, istnieje możliwość perfekcyjnego dopasowania do niemal każdej wizji architektonicznej. Duży wybór innowacyjnych wykończeń oraz robiących wrażenie efektów, standardowych oraz specjalnych kolorów, umożliwia grę z abstrakcyjnymi odmianami, kolorami i naturalnym wyglądem.

Najważniejsze zalety płyt elewacyjnych Trespa® Meteon® to:

  • odporność na czynniki pogodowe i stabilność kolorystyczna,
  • niskie nakłady na konserwację oraz łatwość czyszczenia (antigraffiti),
  • solidność i wytrzymałość.
Unikatowe i trwałe fasady z płyt Trespa® Meteon®
Autor: TRESPA Płyty elewacyjne Trespa® Meteon®

Wykończenia i struktury płyt elewacyjnych Trespa® Meteon®

Trespa® Meteon® jest dostępna w wersjach: Metallics, Lumen, Focus, Naturals, Woods, Uni Colours.

Producent oferuje siedem wykończeń powierzchni, które nie tylko zapewniają fizyczną trwałość płytom z laminatu wysokociśnieniowego (HPL), lecz także wzbogacają dekory o naturalny wygląd i wrażenie. Wykończenia przekształcają powierzchnię, pozwalając na zabawę kolorem, wzorem i fakturą w celu osiągnięcia wizji architektonicznej. Kolory i wykończenia można wybierać wedle upodobania, realizując swoją wizję w najmniejszym szczególe.

  • Satin – charakteryzuje się lekkim połyskiem, ma subtelną jakość skorupki jajka, która nadaje ciepły efekt. Dostępne w wersjach: Uni Colours, Metallics i wybranych Wood Decors.
  • Matt – o niskim połysku, tworzy gładki, super-matowy wygląd przy suchej ręce; idealne do surowego drewna lub wzorów kamiennych. Dostępne w wersjach: Naturals (w tym Naturals with Metallic Effect) i wybranych Wood Decors.
  • Rock – delikatnie polerowana powierzchnia z lekko nierównymi wgłębieniami, przypominająca te występujące w naturalnym kamieniu. Dostępne w wersjach: Uni Colours i Metallics.
  • Matt-Rock – łączy niski połysk Mat z realistycznym wyglądem kamienia Rock, to super-matowe wykończenie kamienia łupanego. Dostępne w wersjach: Naturals, z wyjątkiem płyt Naturals z efektem Metallic.
  • Diffuse – jedwabiście gładkie w dotyku, charakteryzuje się niskim współczynnikiem odbicia światła i brakiem tekstury. Światło jest rozpraszane, tworząc super gładką i super matową powierzchnię. Dostępne w wersjach: Lumen i Focus.
  • Oblique – połączenie matowego i błyszczącego wykończenia; jest gładkie w dotyku, ale jasne z wizualną strukturą. Naturalny wzór połysku załamuje i odbija światło, sprawiając, że powierzchnia wydaje się być rozproszona przez światło słoneczne. Dostępne w wersji Lumen.
  • Specular – o wysokim połysku, pogłębia kolory i odbija otoczenie, integrując budynki bezproblemowo z otoczeniem. Dostępne w wersji Lumen.
Unikatowe i trwałe fasady z płyt Trespa® Meteon®
Autor: TRESPA Płyty elewacyjne Trespa® Meteon®

Płyty elewacyjne Trespa® Meteon® są dostępne w wymiarach: 2550x1860 mm, 3650x1860 mm, 3050x1530 mm oraz 4270x2130 mm (tylko wersje Metallics, Naturals, Wood Decors, Uni Colours).

Grubość płyt wynosi: 6 (z wyjątkiem wersji Lumen i Focus ), 8, 10 oraz 13 mm.

Unikatowe i trwałe fasady z płyt Trespa® Meteon®
Autor: TRESPA Płyty elewacyjne Trespa® Meteon®

Wysoka jakość i łatwa konserwacja

Płyty Trespa® Meteon® zachowują doskonały wygląd i nie tracą kolorów nawet po wielu latach wystawienia na działanie warunków atmosferycznych. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby je zminimalizować koszty konserwacji. Płyty są łatwe w czyszczeniu oraz wysoce odporne na zarysowania i uderzenia. Zamknięta, nie zawierająca porów, jednorodna powierzchnia praktycznie eliminuje gromadzenie się brudu, dzięki czemu produkt jest gładki i łatwy w czyszczeniu. Graffiti z łatwością można usuwać nawet za pomocą np. rozpuszczalników. Wszystkie są objęte 10-letnią gwarancją.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.