Efektowne i funkcjonalne ogrodzenia firmy MILORD

2023-10-30 0:00 Materiał sponsorowany
Efektowne i funkcjonalne ogrodzenia firmy MILORD
Autor: MILORD Ogrodzenia Systemowe Ogrodzenie frontowe z bloczków prefabrykowanych z metalowymi przęsłami

Wyroby firmy MILORD wykorzystywane są do grodzenia zarówno działek klientów indywidualnych, osiedli mieszkaniowych, placów zabaw, jak i obiektów przemysłowych lub sportowych. W portfolio znajdują się ogrodzenia frontowe i panelowe, wjazdowe bramy przesuwne, harmonijkowe i dwuskrzydłowe, furtki oraz różnego typu szlabany wjazdowe i systemy kontroli dostępu. MILORD oferuje szeroką gamę wzorów oraz kompleksową obsługę klientów indywidualnych i B2B wraz z usługą montażu, instalacją napędów i serwisem ogrodzeń.

Ogrodzenia panelowe 3D i 2D

Ogrodzenia panelowe są bardzo wytrzymałe na mechaniczne uszkodzenia. Nie odkształcają się i jednocześnie są odporne na różne warunki pogodowe – od upałów, przez ulewne deszcze, po śnieg czy wiatr. Klasyczna forma sprawia, że takie ogrodzenie nie przytłacza oraz pozwala eksponować architekturę domu i piękno ogrodu. Jest świetną alternatywą dla siatki czy popularnych betonowych ogrodzeń.

Systemowe ogrodzenia panelowe to uniwersalne rozwiązanie do terenów prywatnych i publicznych, dla osób oczekujących najwyższego poziomu zabezpieczenia. Sprawdzą się zarówno jako ogrodzenie placu zabaw, ogrodu, jak i osiedla mieszkaniowego lub prywatnej działki. Średnia wysokość ogrodzenia panelowego wybierana przez obiekty przemysłowe wynosi 2 m, ale możliwe jest także wykonanie ogrodzenia o wysokości 2,5 m – zależnie od planu zagospodarowania przestrzennego.

Efektowne i funkcjonalne ogrodzenia firmy MILORD
Autor: MILORD Ogrodzenia Systemowe Ogrodzenia panelowe MILORD to uniwersalne rozwiązanie dla każdego typu obiektu

Panele 3D są dostępne w różnych wysokościach, przeznaczone do montażu na podmurówce prefabrykowanej lub metalowych słupkach. Pozwalają dostosować wygląd ogrodzenia do preferencji klienta.

Panel jest zgrzewany z surowego lub ocynkowanego drutu (ø 4 lub ø 5), który następnie maluje się proszkowo w dowolnym kolorze z palety RAL. Dodatkowo przed malowaniem panele zostają poddane obróbce chemicznej, zapewniającej bardzo wysoką odporność na korozję i trwałość ogrodzenia. Szerokość przęseł wynosi 2,5 m, a podwójne poziome wzmocnienie z drutu o większej średnicy zapewnia panelom wysoką sztywność.

Panele mogą być łączone ze słupem dzięki specjalnym obejmom montażowym. Słupki osadza się bezpośrednio w gruncie lub na podmurówce betonowej z wykorzystaniem stóp montażowych.

Panele 2D wykonane są ze zgrzewanych punktowo prętów stalowych o przekroju średnicy od 5 do 8 mm, tzw. 6/5/6 oraz 8/6/8 (dwa poziome, jeden pionowy) i nie mają przetłoczeń. W tej wersji ogrodzenia panelowe są droższe, dlatego jest to rozwiązanie skierowane do bardziej wymagających klientów, dla których cena ogrodzenia nie stanowi najważniejszego kryterium wyboru.

Firma MILORD oferuje ogrodzenia panelowe 2D i 3D zarówno klientom B2B (ilości i ceny hurtowe, wycena, montaż), jak i indywidualnym (nawet pojedyncze sztuki).

Efektowne i funkcjonalne ogrodzenia firmy MILORD
Autor: MILORD Ogrodzenia Systemowe Brama dwuskrzydłowa w ogrodzeniu panelowym

Ogrodzenia frontowe

Nowoczesne i praktyczne ogrodzenia frontowe firmy MILORD to sposób na indywidualną aranżację posesji. To jedno z droższych rozwiązań, ale najbardziej okazałych i reprezentacyjnych. Charakteryzują się wysoką jakością wykonania, ciekawym wzornictwem i trwałością, dzięki zabezpieczeniom antykorozyjnym. Przęsła ogrodzeniowe z oferty MILORD – wykonane np. z profili stalowych, blachy stalowej lub aluminium -  można montować na słupach metalowych czy murowanych słupkach z bloczków prefabrykowanych. 

Popularnym rozwiązaniem proponowanym przez MILORD jest też montaż na murkach z bloczków z betonu architektonicznego – dwukrotnie większych od tradycyjnych bloczków. Są puste w środku, dlatego po ustawieniu wystarczy umieścić w nich zbrojenie i wypełnić odpowiednią zaprawą. Te betonowe bloczki ogrodzeniowe są dostępne w wersji gładkiej i w trzech odcieniach – szarym, białym oraz antracytowym.

Dopełnieniem ogrodzenia są daszki z betonu architektonicznego, które nie wystają poza obrys słupka. Takie trwałe i estetyczne ogrodzenia cieszą się rosnącą popularnością wśród klientów indywidualnych, deweloperów oraz architektów krajobrazu.

Efektowne i funkcjonalne ogrodzenia firmy MILORD
Autor: MILORD Ogrodzenia Systemowe Ogrodzenie frontowe na murku z bloczków z betonu architektonicznego
Efektowne i funkcjonalne ogrodzenia firmy MILORD
Autor: MILORD Ogrodzenia Systemowe Ogrodzenie frontowe – gabionowe z przęsłami metalowymi na wylewce fundamentowej

Bramy i furtki w ogrodzeniach MILORD

MILORD doradza inwestorom w doborze ogrodzenia (zarówno w zakresie materiałów, jak i ceny), a także odpowiedniej bramy i wygodnej furtki. Oferta obejmuje bramy frontowe i panelowe, takie jak: bramy przesuwne, bramy harmonijkowe i bramy dwuskrzydłowe. Bramy przesuwne realizowane są według indywidualnych preferencji klientów wraz z montażem i opcją zakupu napędu.

Komfort użytkowania zwiększa napęd umożliwiający otwarcie bramy bez wysiadania z samochodu, a także dodatkowo montowany system ARS (auto-rewers), który po napotkaniu przeszkody automatycznie cofa bramę. Ponadto brama wjazdowa może samoczynnie zamykać się w wyznaczonym przez użytkownika czasie. Funkcjonalność bram skrzydłowych zapewniają zawiasy ułatwiające otwieranie i zamykanie bramy na różnie ukształtowanym podłożu. Mogą one być wspierane automatycznymi systemami napędowymi (w tym także ARS).

W przypadku zastosowania bramy jako zamknięcia wjazdu na teren osiedla mogą się sprawdzić inne dodatkowe elementy poprawiające bezpieczeństwo użytkowania. Głównie są to fotokomórki, a także montowane na froncie bramy gumowe listwy kontaktowe bezpieczeństwa (zwane też krawędziowymi lub rezystencyjnymi). To czujniki naciskowe, dzięki którym brama dojedzie do przeszkody, dotknie jej delikatnie, a następnie cofnie się, nie powodując uszkodzenia. Listwy kontaktowe zbudowane są w systemie wielokomorowym, dlatego mogą pracować w trudnych warunkach atmosferycznych (silne opady deszczu czy zmiany temperatury). Montowane jest także oświetlenie ostrzegawcze, sygnalizujące np. ruch bramy.

W przypadku obiektów przemysłowych w celu usprawnienia wjazdu często stosuje się szlabany, które działają dużo szybciej niż bramy. Ich uzupełnienie stanowi system LPR (License Plate Recognition) – rozpoznania rejestracji samochodowych. 

Furtki dopasowuje się do rodzaju ogrodzenia, a dla wygody i zwiększenia poczucia bezpieczeństwa wyposaża w zamki mechaniczne, elektrozamek i magnetyczną kontrolę dostępu.

Efektowne i funkcjonalne ogrodzenia firmy MILORD
Autor: MILORD Ogrodzenia Systemowe Furtki w ogrodzeniu frontowym

Ochrona ogrodzenia przed uszkodzeniem

Realizacja ogrodzenia to niemały wydatek, dlatego warto również pomyśleć o jego zabezpieczeniu przed uszkodzeniem lub kradzieżą. W przypadku paneli ogrodzeniowych są dwa sposoby uniemożliwiające ich demontaż. Można wykonać np. specjalną podmurówkę security, do której można dokręcić tzw. śruby hakowe lub inne elementy w celu trwałego połączenia podmurówki z przęsłem panelowym. Na tę opcję zabezpieczenia w szczególności decydują się fabryki oraz obiekty wojskowe. Bardziej popularnym rozwiązaniem są tzw. nierdzewne nakrętki zrywalne, które można także zastosować w ogrodzeniach frontowych.

Kompleksowa obsługa klientów

Firma MILORD zapewnia fachowe doradztwo, wsparcie przy projektowaniu ogrodzenia, dostawę wybranego systemu ogrodzeniowego, produkcję bram i furtek pod określony wymiar oraz profesjonalny montaż ogrodzenia. Oferta ma kompleksowy charakter i uwzględnia wszystkie etapy realizacji zlecenia, a także serwis posprzedażowy oraz dwuletnią gwarancję na produkty. Dodatkowo firma MILORD zapewnia instalację napędów, odpowiednio dobranych do wielkości i charakteru bramy.

Firma oferuje sprzedaż detaliczną oraz hurtową paneli ogrodzeniowych, a także produkcję bram i furtek na zamówienie klientów (również w ilościach hurtowych). Dzięki temu MILORD obsługuje duże centra logistyczne, obiekty magazynowe, centra handlowe, osiedla mieszkaniowe czy obiekty sportowe.

Partnerzy
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.